« Tagasi

Põlvamaa koolide inspiratsioone täis päev Moostes

8. mail toimus Põlvamaa koolide ideekonkursi Välgatus III hooaega kokkuvõttev inspiratsioonipäev, mida korraldas Mooste Mõisakooli 9. klass koos juhendajatega. Inspiratsioonipäeval osales rekordarv osalejaid - 110 õpilast kümnest Põlvamaa koolist.

Ettevõtlikele koolidele omaselt võttis Mooste Mõisakooli meeskond korraldada Põlvamaa koolide hooaega lõpetava inspiratsioonipäeva. 9. klassi õpilased koos suurepäraste juhendajatega said kogeda sündmuskorralduse maailma tagamaid, täiendasid oma noort kogemuste pagasit uute ja eluks vajalike oskustega. 

Päeva juhatas sisse  koolitaja ja ettevõtja Roland Tokko, kes on raamatu "12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma" autor. 

Evelin Rätsep ja Leno Kura Ettevõtluskülast viisid läbi  ärilahingu, mille käigus noored valisid rühmades äriidee ja pidid selle võimalikult paljudele ostjatele maha müüma. Osalejaid raputas lahti Meie Stuudio MTÜ tantsuõpetaja Andre Laine, kes jagas noortega oma tantsuõpetajaks saamise lugu. Andrele omaselt tuli kõik osalejad tantsima panna.  Näitleja ja koolitaja Inga Lunge suunas ja julgustas noori kuulajaid jääma iseendaks, jälgima oma kehakeelt ja selle sõnumit kaaslastele.

Maret Lind ja Kristel Kolberg MTÜst 4youthEST tutvustasid Tartus asuvat noorte töö- ja vabakeskust ning puhvetit MÕTE, mis tegutseb sotsiaalse ettevõtluse põhimõtetel ja kogu puhveti tulu läheb tagasi noortega tegelemisse.

Päeva lõpetas stand-up koomik Sander Õigus, kes jagas noortega koomiku karjääri edusid ja ebaedusid, positiivset ellusuhtumist ja endaks jäämise olulisust. Koolitajate vahele mahtusid osalevate koolide esitlused enda koolist, mis olid väga vaimukad, originaalsed ja kordumatud – näidend, rahva-ja popptants, luuletus, esitlus, video, jne. 

„Tänane päev oli super – õpetlik nii korraldavatele kui ka osalevatele noortele.  Kokkuvõttes hinnati päev kordaläinuks – koolitajad-kogemuste jagajad olid huvitavad ja mitmekülgsed, päev oli täis erinevaid emotsioone. Kogu päeva enim kõlanud moto oli – jää iseendaks ja tee seda, mida sulle meeldib teha," kirjeldas koolituspäeva Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso.

Põlvamaa noorte ideekonkursi Välgatus elluviimist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

 

Lisainfo: 
Kristel Koddala
Ettevõtluse ja noorte projektijuht 
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel:  5886 2207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee