« Tagasi

Osale EV100 e-juubelikutse loomisel!

Facebookis ringleb sündmus "EV100 sünnipäevakutse", mille kaudu on igal eestlasel võimalus panustada maailma pikima sünnipäevakutse loomisse. Kutse pannakse kokku eestlaste portreedest ja Eesti vaatamisväärsuste fotodest. Osalemiseks tuleb oma portreefoto laadida üles veebikeskkonda www.ev100kutse.ee. See sünnipäevakutse süvendab Eesti kui e-riigi kuvandit ning tutvustab Eesti riiki turismisihtkohana.

Foto saatmine eeldab enda ID-kaardiga tuvastamist. See tagab, et kõik fotodel olevad inimesed on tõepoolest ehedad eestimaalased. Foto saatmisel märgib inimene ära ka maakonna, mida ta tahab esindada. Mida rohkem konkreetsest maakonnast inimesi osaleb, seda rohkem lisatakse  portreede vahele ka selle maakonna vaatamisväärsuste fotosid.

Fotodest luuakse pikk videostriim ehk online sünnipäevakutse. Filmi alguses on kutse tulla Eestile 100. juubeli puhul külla, järgnevad kutsujate fotod. Iga portree on ekraanil mõni sekund.

Fotod järjestatakse maakonniti. Näiteks algab video saarlastega ja lõppeb Ida-Virumaa inimestega. Rutiini purustamiseks on fotode keti sees ka vaheklipid. Video taustaks mängib eestipärane muusika.

E-sünnipäevakutse projektil on potentsiaali saada ka rahvusvahelise meedia tähelepanu, sest nii suure hulga inimeste koostööprojekt väärib seda. Sünniks ka Guinnessi rekord, sest nii paljude nimeliste osalistega filmi ei ole varem toodetud. Film kingitakse ERMile ja sellest saab omamoodi eesti rahva ajalooline koondportree.  Rõõmsate fotodega purustame ühtlasi müüdi alati mornidest eestlastest.

Fotosid saab üles laadida 18. veebruarini ja EV100 e-juubelikutse hakkab jooksma alates 24. veebruarist 2018. 

Facebooki lehe "EV100 sünnipäevakutse" väljatöötamist toetas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.