« Tagasi

Muusikaõpetajad kohtusid Saaremaal

2.-3. novembril  toimusid Saaremaal üleriigilised muusikaõpetajate sügispäevad. Selle aasta teemaks oli "Rõõm muusikast ehk pilli- eri".

Sel aastal osalesid Põlvamaalt muusikaõpetajad Lily Veidenberg, Galina Viskar, Aino Oviir, Kersti Matson  ja Eda Heinaste.

Sügispäevade raames oli võimalus külastada erinevaid üldhariduskoole, lasteaedu, huvi-  ja muusikakoole. Osalesime õppekäikudel ja töötubades. Eriti õpetlikud  olid vokaalansambli- ja muusikateraapia tunnid Saaremaa Ühisgümnaasiumis ja solistitunnid huvikoolis Inspira.

Teisel päeval külastasime Kurassaare Gümnaasiumi, kus saime osaleda pillimängu tunnis ja vaatlesime  erinevaid muusikatunde liikumise rakendamise võimalustega erinevates kooliastmetes.
Päev lõppes Kärla rahvamajas, kus osalejad jagati kolme erinevasse gruppi: pillimängijad (klaver, kitarr, basskitarr ja trummid), lauljad ja solistid. Õppisime selgeks kolm erinavat lugu, mida ka salvestati.

Sündmus toimus 26. korda. Traditsiooni algataja on Eesti Muusikaõpetajate Liit. Igal aastal toimuvad sügispäevad erinavas maakonnas. Aastal 2018 toimuvad sügispäevad Ida- Virumaal.

Aitäh Põlvamaa Omavalitsusliidule, kes toetas osalejaid trantspordi finantseerimisega.


Artikkel: Eda Heinaste, muusika ainesektsioon