Välgatuse koolitus tõi kokku rekordarv õpilasfirmasid

27. novembril toimus Põlvamaa noortele koolitus „Esimesed sammud müügini".  Põlva Gümnaasiumis oli kohal 90 õpilast 23-st õpilas- või minifirmast. Väärt müügi- ja ärinõu olid noortele jagamas Põlvamaa tublid ettevõtjad.

Koolituspäeval osalesid õpilasfirmad Põlva Gümnaasiumist, Räpina Ühisgümnaasiumist ja Kanepi Gümnaasiumist, kaks minifirmat Põlva Koolist ja õpilaste kohvikuprojekt Ahja Põhikoolist. Päeva esimese teemana tegi ettevõtja Maili Vinn Ingella OÜ-st õpilastele „puust ja punaseks", mida peab arvestama laadale minnes, laadal olles ja pärast laata. Koos päeva moderaatori Liina Pulgesega, turundusettevõtja Unistuste Agentuurist, inspireeriti noori mõtlema, mis on nende toote või teenuse lugu ja kuidas end turundada. „Ei tasu loota, et piisab vaid andekast tootest – kui on soov müüa, tuleb olla julge, kiita ennast, oma toodet ja olla avatud kõigile juhustele, mida elu pakub," õpetas Liina Pulges.

Praktilises võtmes koolituspäeval treenisid õpilased oma müügikõnesid. Sarnaselt laadapäevale olid kohal kliendid, kelle rolli täitsid Põlvamaa kogenud ettevõtjad. Iga müügikõne järgselt said õpilased erinevatelt ettevõtjatelt tagasisidet ja soovitusi. Tulevastesse ettevõtjatesse panustasid hüva nõuga ettevõtjad Mihkel Peedimaa, Ander Konks, Siret Solnik, Vaike Soosaar, Kristo Vassila, Raili Helandi, Raul Lepasson, Eve Veski, Janek Marga, Andreas Org ja Kaido Mäesalu. Põlvamaa õpilaste tooteid ja müügioskusi saab näha juba jõulukuu erinevatel laatadel üle Eesti ja koolides.

Põlvamaa noorte ideekonkursi Välgatus raames tunnustatakse tublimaid ettevõtmisi kevadel. Seni on kõigil õpilastel võimalus oma äriideid edasi arendada. „On suur rõõm näha, et Põlvamaa koolid on ettevõtlusõppe olulisusest aru saamas – põhikoolides tegutsevad minifirmad, gümnaasiumites õpilasfirmad, lisaks kooliperede ühised kohvikute pidamised ja ettevõtlusalased huviringid. Nõnda sirgub ka tulevasi ettevõtjaid!" võttis koolituspäeva kokku Põlvamaa Arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse edendamise projektijuht Anette Org.

Projekti "Noorte ettevõtlusaktiivsuse tõstmine" tegevusi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" tegevuse "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" raames.


Lisainfo:
Anette Org
Projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5822 9895
E-post: anette.org@polvamaa.ee