« Tagasi

Turismiettevõtjatele toimus hinnakujunduse seminar

Illustreeriv pilt tulpdiagramm, joondiagramm

27. aprillil toimus Põlvamaa turismiettevõtjatele praktiline teenuse hinnakujunduse veebiseminar. Seminar keskendus teenuste hinnastamisele, omahinna leidmise meetoditele ja analüüsile.

Lisaks hinnastamise, hinnaloogika ja hinnakujunduse teoreetilistele alustele sisaldas seminar mitmeid näidisülesandeid, mida iga turismiettevõte peaks oma toodete ja teenuste hinnastamise juures arvestama, et ära katta kulud ja ka kasumit teenida. Seminaril osalesid nii majutus-, toitlustus- kui ka aktiivse puhkuse ja giiditeenuse pakkujad.    

Seminari viis läbi Kristo Krumm (Kristo Krumm Koolitused OÜ). Kristo on igapäevaselt õppejõud ja koolitaja ning ettevõtja, kes on hästi kursis ka turismivaldkonnas toimuvaga. Tal on varajasem töökogemus reisikorraldusfirmas ning juba mõnda aega on pereettevõttel majutuskoht.  

Kristo Krummi mõtteid ettevõtjatele:

  • Teie kujundate toote ja teenuse, mida klient ostab. Klient ostab erinevatel põhjustel – praktilised, emotsionaalsed ja sotsiaalsed. Ehk meil on vajadused ja soovid, neid loote aga teie.
  • Hinnakalkulatsiooni ja tasuvuspunkt võiksid olla üle kontrollitud vähemalt kord aastas – hinnad muutuvad, turg muutub, äkki müüte liiga odavalt, äkki liiga kallilt.
  • Ärge peljake nõu küsida, finantsmajandus on keerukas, aga vajalik!

Teenuse hinnakujunduse seminari rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" projektist „Põlvamaa PATEE programm 2020-2023".

 

Lisateave:

Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee