Mooste Mõisakool esitas parima Põlvamaa eduloo

Konkursiga „Õppimine on põnev!" tunnustavad haridusprogramm „Ettevõtlik kool" ja Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik koole ja lasteaedasid nende ettevõtliku hoiaku eest, mis tihtipeale jääb väljaspool kooli märkamatuks. Konkursi edulugude tähtsamad kriteeriumid on seotus reaalse eluga, läbipõimitus õppekavaga ja noorte vastutuse osakaal tegevuste juures.

Konkursile esitati 142 edulugu 14 maakonnast. Põlva maakond osales esmakordselt ja oma lood saatsid välja viis kooli: Mooste Mõisakool, Vastse-Kuuste Kool, Saverna Põhikool, Orava Kool ja Põlva Kool.

Põlvamaa parimaks edulooks valiti Mooste Mõisakooli projekt „Õpilaskohvikud Mooste mõisas". Ajavahemikus detsember 2016 – juuni 2017 avati õpilaskohvikud Mooste mõisa sündmustel 11 korral. Iga õpilaskohviku korraldas erinev grupp Mõisakooli õpilasi. Koolil on plaanis projektiga jätkata ka peagi algaval uuel õppeaastal. Esimene õpilaskohvik avataksegi juba 4. septembril, mil Mooste folgikojas etendub Rakvere Teatri "8 armastavat naist".

24. augustil toimunud Põlvamaa õpetajate augustifoorumil tunnustas Loovusaida ideemängudega daVinci Mooste Mõisakooli tublisid õpilasi ja õpetajaid Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant ja haridusprogrammi Ettevõtlik kool Põlvamaa koordinaator Diana Plakso, kelle sõnul eristus Mooste edulugu teistest sellega, et projekti oli kaasatud sisuliselt kogu koolipere – õpilased 2.-9. klassini ja nende õpetajad. Plakso tõdes, et projekti alguses oli õpetajate poolne tugi suurem, kuid aja möödudes võtsid õpilased initsiatiivi rohkem enda kätte ja tegelesid ise nii menüüde koostamise ja toorainete kokkuostmise kui ka raamatupidamisega.

Projektiga teenitud tulu jagus nii õpilastele taskurahaks kui toetuseks kooli eelarvesse. Kogutud rahaga planeeritakse sisustada Mooste Mõisakooli puhkenurgad.

Põlvamaa edulugusid hindas žürii koosseisus: Diana Plakso (Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant ja haridusprogrammi Ettevõtlik Kool Põlvamaa koordinaator), Katrin Ohakas (Põlva Maavalitsuse haridusnõunik), Monika Adamson (Põlvamaa Rajaleidja keskuse juhataja) ja Kuldar Leis (omavalitsuste esindaja, ettevõtja).

Vabariiklikud võitjad selguvad ja saavad auhinnatud 12. oktoobril Haapsalu Kutsehariduskeskuses toimuval üle-eestilisel Haridusfestivalil.
 

Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938 / 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee