Uudised

Uudised

Eesti Maanteemuuseum avaldab vanavanematele austust kontserti ja meeleoluka programmiga
2023-09-06 13:06:00

Tuleval pühapäeval tähistame vanavanemate päeva ja Eesti Maanteemuuseumil on juba pikki aastaid olnud tavaks seda teha eriliselt suure sündmusega ning seda ka tänavuse sisuka programmi ja kasulike õpitubadega.

Muuseumi, Tallinna Politseiorkestri ja Riivo Jõgi ühistööna toimub 10. septembril maanteemuuseumi hoovis tähelepanuväärne kontsert „Lapseks olemise rõõm“, kus solistidena astuvad üles Põlva ja Räpina muusikakoolide õpilased Margot Suure juhendamisel. Dirigeerib Riivo Jõgi.
 
Isa ja taadiga onni ehitamine, perega matkamine, seiklused meremehena ja toredate tähtpäevade tähistamised - need on vaid mõned tegevused ja tähtsad teemad, mis kõlavad selle kontserdi lauludes ning panevad silma särama.
 
„Tänaste laste rõõm ja südameheadus on see, millest sõltub tulevikus meie kõigi heaolu. Seetõttu kuulutas Politsei- ja Piirivalveamet 2018. aastal Eesti politsei 100. aastapäeval välja lastelaulude konkursi “Lapseks olemise rõõm”. Kontserdil kõlavad konkursile esitatud lood ning ka uued, tuntud Eesti heliloojate spetsiaalselt kontserdiks loodud laulud,“ öeldakse tegijate poolt tutvustavas tekstis.
 
Tallinna Politseiorkester on Tallinna linna haldusalasse kuuluv 35-liikmeline professionaalsetest muusikutest koosnev kollektiiv, mille esimeseks eelkäijaks on 1928. aastal loodud Tallinna Politseinike Kogu Puhkpilliorkester. 1940. aastal selle tegevus peatati, kuid traditsioon jätkus taasiseseisvumisega 1992. aastal, mil loodi nii Politseiorkester kui Eesti Piirivalve Orkester. 2010. aastal ühendameti loomisega liideti ka orkestrid ning sündis Politsei-ja Piirivalveorkester, mis tegutses selle nime all kuni 2021. aasta lõpuni. Alates 2022. aasta 1. jaanuarist kannab orkester Tallinna Politseiorkestri nime ning nii võib ajaloospiraalil ühe ringi lõpetatuks lugeda. Orkestri peadirigendid on läbi aegade olnud Johannes Kostabi (1928-1940), Kaido Kodumäe (Politseiorkester 1992-2010), major Arvi Miido (Eesti Piirivalve Orkester ja Politsei- ja Piirivalveorkester 1992-2014) ja Hando Põldmäe (2014-2021). Tallinna politseiorkestri peadirigent on Riivo Jõgi ning dirigent Siim Aimla.
 
Lisaks kontserdile on kohal ka meie oma Põlva politseinikud, kes demonstreerivad nende kasutuses olevat tehnikat ja räägivad meie siseturvalisuse hoidmisest ja kaitsmisest ning loomulikult on muuseumi poolt ettevalmistatud õpitoad nii vanavanematele kui lastelastele ning ka isadele ja emadele. Lõbusõitu teeb Põlvamaa uma ja hää Peetrikese rong.
 
Kontserti on toetanud Eesti Kultuurkapital.
 
Programm algab kell 12:00, kuid muuseum on avatud juba kella kümnest. Kontsert algab kell 14:00.
 
 
Lisainfio:
 
Indrek Sarapuu
EMm-i kommunikatsiooni- ja ürituste juht
+372 5802 4709
eu