Uudised

Uudised

Eesti meistri tiitel Servitile, kaheksandat korda järjest
2023-05-22 22:05:00

Pühapäeval, 21. mail toimus Mesikäpa Hallis Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga  kolmas finaalmäng Põlva Serviti ja HC Viljandi vahel.

Mäng oli finaalile kohaselt närviline, tasavägine ja nõudis lausa lisaaega. Esimeseks poolajaks oli seis 17:10 Servitile, normaalaja lõppedes oli skooriks 28:28. Lisaajast väljus võitjana Serviti, tulles 17. korda Eesti meistriks. Võit vormistati numbritega 33:31 ning finaalseeria võideti üldkokkuvõttes 3:0.

11 väravat said kirja nii Alfred Timmo kui ka Jürgen Rooba, 5 väravaga panustas Tõnis Kase.

“Tegime natuke enda elu raskeks, aga võitlesime lõpuni ja näitasime, et satsis on kõva sisu. Fantastiline viis, kuidas võita,” lausus värske meister Alfred Timmo handball.ee-le. “Esimene poolaeg – väga hea, 5 palli skaalal. Teine poolaeg – 3, väga-väga pika miinusega. Lasime neil kiired ära joosta, ise tegime rumalaid rünnakuid ja pallikaotusi.”

Kullale tuldi koosseisus Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Robin Oberg, Kermo Saksing, Joonas Vassiljev, Randel Matthias Lepp, Mathias Rebane, Jürgen Rooba, Eston Varusk, Henri Sillaste, Karl Markus Kannel, Arturs Meiksans, Andero Viljus, Anatolii Chezlov, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Carl-Eric Uibo, Aron Saarna, Hendrik Varul, Alfred Timmo. Esindajad Kalmer Musting, Rein Suvi, Allar Lamp, Ly Kamja ja Andres Neeme.

Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga kolmanda koha pälvis SK Tapa/N.R. Energy.
Pronksimängude tulemused, mängiti kahe võiduni: Mistra vs SK Tapa/N.R Energy 27:29 (12:14) 0-1, SK Tapa/N.R Energy vs Mistra 25:29 (13:15) 1-1, Mistra vs SK Tapa/N.R Energy 20:23 (11:13) 1-2.

2023. aasta kõikide spordialade Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlustel esikolmikusse jõudnud käsipallureid tunnustati EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalitega.