Põlva Serviti võitis Balti liigas napi, aga tähtsa võidu

Eesti Vabariik 100 ürituste raames toimus Mesikäpa hallis pühapäeval, 25.veebruaril Balti liiga korduskohtumine Põlva Serviti ja ukrainlaste ZTR Zaparozhye vahel, kus põnevast mängust väljus võitjana Põlva Serviti tulemusega 24:22 (9:10), millega tagati endale alagrupi võit.

Serviti oli pea terve kohtumise Zaporožje ZTR-i vastu tagaajaja osas ning sai pärast 1:0 eduseisu uuesti ette alles 54. minutil. Viimased kümme minutit seisuga 7:3 enda kasuks kallutanud põlvalased said vajaliku 24:22 (9:10) võidu. Carl-Eric Uibo viskas Serviti kasuks kuus, Kristjan Muuga ja Anatoli Tšezlov neli väravat. Vastastest oli võimsas hoos Andrei Akimenko kümne tabamusega.

"Olime hädas karistusvisetega – neli esimest katset seitsmelt meetrilt ebaõnnestusid," tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting. "See jättis meid pidevalt tagaajaja ossa, aga samas tegime hetkevormi arvestades korraliku esituse. Tehnilist praaki oli vähe, meeskondlik kaitse toimis suurepäraselt ning mängijatest tasub esile tõsta väravavaht Eston Varuski ja vigastusest paranenud kaitsetugisamba Indrek Neeme head mängu."

Võidumängus panustasid väravatega: Carl-Eric Uibo 6, Kristjan Muuga, Anatoli Chezlov 4, Henri Sillaste 3, Raiko Rudissaar, Roman Aizatullov 2, Eston Varusk, Martin Grištsuk, Henri Hiiend 1.

Möödunud nädalavahetusega jõudsid Balti liiga B-alagrupis põhiturniirimängud lõpule. Serviti sai esikoha 16 punktiga, edestades sama saagi kogunud Minski SKA-s tänu paremale väravate vahele. ZTR lõpetas 14 ja viimasena veerandfinaalipääsme saanud Kaunase Granitas-Karys seitsme silmaga. Riia Celtnieks kogus viis ja HC Tallinn kaks punkti.

Balti liiga A-alagrupi mängud pole veel lõppenud, mistõttu ei ole teada, kas gruppide paremate vahelistes mängudes minnakse kokku HC Kehra Horizon Pulp&Paperiga või VHC Šviesa Vilniusega. Viidatud meeskonnad kohtuvad omavahel 3. märtsil.

Fotol (autor Helin Potter) Põlva Serviti noormängija Carl-Eric Uibo (nr 24), kes  meeskonna parimana viskas otsustavas mängus 6 väravat.

Põlva Serviti järgmiste kodumängude osas jälgige reklaami. Saalis näeme!

Allikas: Põlva Käsipalliklubi