tervis & turvalisus uudised

« Tagasi

Tunnustati maakondade tegusamaid alkoholikahju vähendajaid

28. veebruaril tunnustas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegusamaid alkoholikahjude vähendajaid igast maakonnast. Tervisedendajate riikliku tunnustamisega soovitakse esile tõsta rahvastiku tervise arendamisse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi. Põlvamaalt pälvis tunnustuse PPA Lõuna Prefektuuri Põlva politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse piirkonnavanem Katrin Satsi.

„Katrin Satsi südameasjaks on juba aastaid olnud tegeleda noorte ja nende riskikäitumise ennetamisega. Koostöös erinevate võrgustike ja valdkonna liikmetega on Katrin Põlvamaa noorte heaks palju teinud. Teeb teavitustööd noortele alkoholi ja narkootikumide kahjulikkusest ning toetab vanemaid lastega seotud probleemide märkamisel. Ennetustöö käigus viib läbi temaatilisi loenguid ja seminare koolitundides, teabepäevadel, pere-, õppe- ja ohutuspäevadel, laagrites. Tema loengud tuginevad kogemustele, praktilistele näidetele ning osalejate aktiivsele kaasamisele grupivestlustesse ja tegevustesse," seisab esildises.

Sotsiaalministeerium alustas tervisedendajate riikliku tunnustamisega 2012. aastal. Igal aastal valib ministeerium ühe prioriteetse teema, mis edastatakse maavalitsustele. Seejärel saavad kõik maavalitsused esitada tunnustamiseks oma maakonna kandidaadi. Tunnustamise süsteem ei ole piiratud ainult maavalitsuste või kohalike omavalitsuste spetsialistidega. Esitada võib kõiki tublisid inimesi, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevase töö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult.

„Tänaseks on arusaam sellest, et ühiskond peab astuma samme tervema alkoholikultuuri poole, üldlevinud. See ei ole juhtunud niisama, vaid ikka meie süsteemse teavitustöö ja ühiste jõupingutuste tulemusena," rääkis minister Ossinovski. „Tugevam alkoholipoliitika ei ole keelu, vaid vabaduspoliitika. Me tahame anda inimesele rohkem vabadust alkoholi tarbimisel. Vabadust otsustada ilma pealetükkiva reklaamita ja osta toiduaineid alkoholiga kokku puutumata. Tegelikku vabadust tarbimisel, vabana alkoholisõltuvusest," märkis Ossinovski.

Vastavalt eelmise aasta prioriteetsele teemale tunnustati tänavu tegusamaid alkoholikahjude vähendajaid.


Allikas: Põlva Maavalitsus