« Tagasi

Sprindikullad värskalastele

Laupäeval, 17.veebruaril selgusid Värskas tänavuse aasta Eesti meistrid suusaorienteerumise sprindiradadel. Head lumeolud ja hästi ettevalmistatud tihe suusaradade võrk nõudis orienteerujailt head orienteerumissooritust ja õiget sõidurütmi.

Sprindivõistluse meeste eliitklassi 3,85 km ja 15 KP-ga rajal mahtus esiviisik poolteise minuti sisse, kusjuures kolmikvõit läks Värska OK Peko meestele. Magusa võidu saavutas Mattis Jaama, kes lõpetas ajaga 17.19 ja edestas klubikaaslasest Šveitsi koondislast ning tänavuse aasta Euroopa meistrivõistluste sprindi pronksimeest Gion Scnyderit 24 sekundiga. Eesti meistrivõistluste pronks kuulus Even Toomasele ajaga 18.10.

Naiste 3,32 km ja 12 KP-ga rajal suutis vaid võistluse eeldatav favoriit Daisy Kudre otsusatavaid orienteerumisvigu vältida ja saavutas selge võidu ajaga 17.41. Järgnesid Evely Kaasiku OK JOKAst ja Kaisa Sander OK Ilvesest.

Orienteerumisklubi Põlva Kobras võistlejatest jõudsid esikolmikusse:
M16 – 2. Martin Erik Maripuu, 3. Mattias Maidla;
N16 – 3. Johanna Laanoja;
N18 – 2. Kairiin Märtson;
N45 – 1. Maret Vaher.

Sama päeva pealelõunal toimunud sprinditeate võidud viis põhiklassides koju korraldava klubi Värska OK Peko võistkonnad. Meeste 6x1,71-1,76 km ja 6x 8 KP-ga rajal oli kindlalt parim Värska OK Peko I võistkond, kus sõitsid Mattis Jaama ja Gion Schnyder. Järgnevatele medalitele toimus tihe heitlus, kus kuue võistkonna seast väljus hõbemedali võiduga Värska OK Peko II võistkond (Even Toomas, Kevin Hallop) ajaga 57.14 ja pronksmedali võitis Rakvere OK I võistkond (Joonas Oja, Priit Randman) 58.13.
Naiste 6x1,4-1,51 km ja 6x6-7 KP-ga rajal võitis samuti Värska OK Peko võistkond (Daisy Kudre, Ingrit Kala) ajaga 55.11. Järgnesid OK JOKA (Evely Kaasiku, Sigrid Ruul) ja OK Ilves (Kaisa Sander, Katrina Ojavee).

Kobrase orienteerujate edukaim duo Saima Värton - Maret Vaher saavutas esikoha N40 klassis. Kolmandaks spprintisid N18-20 võistlusklassi neiud Johanna Laanoja – Kairiin Märtson ning N14-16 võistlusklassi noored Anete Saar – Geteli Hanni.

Fotol (autor Kolla Järveoja) N45 võistlusklassi esikolmik: 1. Maret Vaher (OK Kobras), 2. Epp Käpa (OK Peko), 3. Piret Niglas (OK Jõhvikas).

Allikas: Orienteerumisklubi Põlva Kobras