« Tagasi

Serviti kaotas Kehrale, kuid edenes Balti liiga finaalnelikusse

Viimati 2010. aastal siinse regiooni tugevaima sarja võitnud Serviti jäi pühapäeval veerandfinaalis küll HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile 27:29 (16:15) alla, aga sai kahe mängu kokkuvõttes 58:51 võidu.

Nädal tagasi Balti liiga veerandfinaali esimeses kohtumises sai Serviti võõral väljakul mängides HC Kehra Horizon Pulp&Paperi vastu üheksaväravalise edu. Esialgu saatis edu põlvakaid ka pühapäeval, 18.märtsil toimunud teiseski mängus, kus väga võrdselt kulgenud avapoolaeg võideti 16:15 . Vaid korra oli üks tiim kahe väravaga peal, muidu särasid tablool pidevalt viiginumbrid või siis ühe meeskonna napp eduseis. Viskekontserdi panid püsti välismaalastest mängujuhid – venelane Anatoli Tšezlov oli põlvalaste poolel visanud kuus ja ukrainlane Dmõtro Jankovski külaliste kasuks seitse väravat.

Teist pooltundi alustas Kehra kolme vastuseta väravaga ja edu käest ei andnud. Viis minutit enne kohtumise lõppu juhtis külalismeeskond 29:25, kuid ei suutnud siis enam väravasaldot suurendada. Jankovski viskas 29:27 võidumängus kehralaste kasuks 11 väravat, Nikita Jermaševitš lisas seitse, Kaspar Lees ja Martin Nerut neli. Serviti täpseim oli Tšezlov 10 tabamusega, Henri Sillaste viskas viis ja Carl-Eric Uibo neli väravat.

"Midagi positiivset ei ole mängu kohta öelda. Pallikaotused, valesöödud, kaitsesse tagasi ei jõudnud," oli Henri Sillaste kokkuvõte mängust.

"Ei saa täna mänguga rahul olla. Kui esimene poolaeg oli veel enam vähem normaalne, kuigi korraliku tehnilise praagiga, siis suutsime mängu seisu endakasuks hoida. Teisel poolajal asi ei paranenud ning tunda oli vastase värskust ja tahet võidelda. Olime läbivalt hädas vastase kiirrünnakutega, mida meie valesöödud ka soosisid ning millega me ise vastata eriti ei suutnud. Kahjuks ei realiseerinud kõik mehed end mängus enda taseme kohaselt, mistõttu oli mäng kahvatu, " andis omapoolse hinnangu peatreener Kalmer Musting.

Kaotusest hoolimata tagas Põlva Serviti ainukese Eesti klubina edasipääsu Balti liiga finaalturniirile. Finaalturniir peetakse 14.-15. aprill 2018 Põlvas Mesikäpa hallis, kus poolfinaalis läheb Põlva Serviti vastamisi ZTR Zaporozhyega.

Enne Balti liiga finaalturniiri jätkab Põlva Serviti mängudega Eesti käsipalli meistrivõistluste meistriliiga vaheturniiril ja kohtub kolmapäeval, 21.märtsil kell 19.00 oma järelkasvumeeskonna Coop Põlvaga Mesikäpa hallis.

Fotol (autor Helin Potter) Põlva Serviti mängujuht Anatolii Chezlov (punases) võitles meeskonna eest nii kaitses kui rünnakul ning viskas meeskonna parimana 10 väravat.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi