« Tagasi

Põlva Serviti on Balti liiga finaalturniirist ühe võidu kaugusel

Balti liigas alustati sel nädalavahetusel veerandfinaalidega. Kahe Eesti klubi omavahelises vastasseisus sai avakohtumises küllalt kindla võidu Põlva Serviti, alistades võõrsil HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 31:22 (14:11). Korduskohtumine peetakse järgmisel pühapäeval Põlvas.

"Vastane mängis täna alguse hästi. Kehra hea mängu taga oli esimesel poolajal Mikita Jermaševitš. Meie kaitsel oli temaga tublisti tegemnist. Kuna vastast pidurdada ei suutnud, tuli teha muutusi kaitseplaanis. Muudatusena saatsime platsile Mario Karuse, mis tõi soovitud edu ning poolaja lõpuks saime eduseisu," andis ülevaate meeskonna treener Kalmer Musting.

Seekord oli Serviti edukas 7-meetri karistusvisete realiseerimisel, kus Henri Sillaste realiseeris kõik karistusvisked 100%.

"Teisel poolaja 10-15 minuti jooksul otsustati kohtumise saatus. Kuna viimasel 10 mänguminutil lasid mõned meie mängijad jala sirgeks, ei olnud mängu lõpp selline nagu oleks soovinud, puudus lõpuni pingutamine. Skooriga oleme rahul ja enne kodumängu on loodud hea platvorm, et jõuda välja Balti liiga finaalturniirile, " võttis Musting mängu ja eesootava korduskohtumise kokku.

Võidumängus panustasid väravatega: Henri Sillaste, Hendrik Varul, Carl-Eric Uibo 7, Anatoli Chezlov 6, Kristjan Muuga 3, Roman Aizatullov 1.

Serviti kaotas mängus seljahäda tõttu Roman Aizatullovi ja ka Martin Grištsuk oli eelnevalt trennis õlale haiget teinud, mistõttu mängiti vasakukäeliste tagamängijateta. Loodetavasti on korduskohtumiseks kõik mehed taas rivis.

Põlva Serviti ja HC Kehra Horizon Pulp&Paperi vaheline korduskohtumine peetakse 18. märtsil Põlvas kell 17. Kui Serviti saadud eduseisu  Kehrale ei loovuta, siis toimub ka Balti liiga finaalturniir Põlvas. Pühapäeval selgus Balti liigas ka esimene finaalnelikusse pääseja kui tiitlikaitsja Riihimäe Cocks sai kahe kohtumise kokkuvõttes jagu Kaunase Granitas-Karysist.

Saalis näeme!

Foto: (autor Helin Potter) Põlva Servitile tõi edu mängus kaitsetegevuse aktiivsemaks muutmine.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi