« Tagasi

Meistritiitlite hooaeg alanud!

Märstikuu neljandal nädalavahetusel, 23.-25.märtsini toimus Eesti käsipalli meistrivõistluste noormeeste A-vanuseklassi (sünniaastaga 1999 ja nooremad) II etapp Põlvas Mesikäpa hallis. Põlva Spordikooli võistkond võitis meistritiitli kaotamata ühtegi mängu.

"Suur rõõm on võita puhaste paberitega. Poisid on tublid! Võrreldes sügisega, aga ka meistrivõistluste esimese etapiga jaanuaris, on näha võistkonna järjest suuremat kokkukasvamist, mis on toonud edu nii kaitses kui rünnakul.  Head meelt teeb ka see, et lisaks heale koostööle ründetegevuses on võrreldes karikavõistlustega tehtud korralik samm kaitsetegevuse koostöös, " kirjeldas võistkonda võidust rõõmu tundev treener Kalmer Musting.

Kui treener kiitis peale karikavõitu möödunud aasta detsembris Tõnis Kaset, Alfred Timmot,  Mathias Rebast ja väravavaht Christofer Viilopit märkimisväärse panuse eest võistkonna mängudesse, siis tuleb vaid rõõmustada, et ka mõni kuu hiljem saab tõdeda, et noormehed ei ole jäänud loorberitele puhkama ning meistrivõistlustelgi oli nende panus esiletoomist väärt. Samuti tunnustas treener Sander Nemvaltsi, kes peale karikamänge on teinud korraliku arengu, on tekkinud julgus ja enesekindlus, ning panustab meeskonna kaitsetegevusele järjest rohkem ja edukamalt.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Alfred Timmo ning meeskonna parimaks mängijaks Tõnis Kase. Karikavõistlustel detsembris 2017 oli seis vastupidine -  parim mängija Tõnis Kase ning võistkonna parim mängija Alfred Timmo. Timmo viskas meistrivõistluste kahe etapi peale 12. mängus kokku 98 väravat, olles ülekaalukalt resultatiivseim mängija kogu turniiril. Turniiri resultatiivsuselt teise visatud väravate arvu kogus Mathias Rebane kokku 81 väravaga. Alfred Timmo oli meistrivõistlustel kõige resultatiivsem ka 7-meetri karistusvisete realiseerimisel, realiseerides 13. karistusviskest koguni 12.
Kokku viskasid Põlva mängijad 12. mängu jooksul 460 väravat ja nende väravasse leidis vastase pall tee 303 korral.

Meistritiitli saamiseks võideti HC Tallast 37:29 (I etapil 39:27), Viljandi SK 31:18 (I etapil 30:24), Aruküla/Valga Kävalit 43:34 (I etapil 37:28), HC Kehrat 38:21 (I etapil 34:22), SK Tapat 41:26 (I etapil 39:25), HC Viimsit 52:24 (I etapil 42:25).

Meistritiitli pälvisid: Keiro Peeter Kottisse, Tõnis Kase, Mathias Rebane, Jaanus Peeter Rüütli, Kevin Klaus, Alfred Timmo, Marken Järv, Christofer Viilop, Kris-Norman Lavrikov, Taniel Sermat, Fred-Eric Kärblane, Raimond-Eric Jaanus, Nikita Ossimov, Ranar Pügi, Sander Nemvalts. Võistkonna treener on Kalmer Musting.

Tõnis Kasele, Keiro Peeter Kottissele ja Marken Järvele oli tegemist viimase turniiriga noorteklassis. Uuel hooajal ei saa nad enam vanuse tõttu noorteklassi võistlustel kaasa mängida. Kuidas need kolme noormehe mängijatee jätkub, seda näitab aeg. Loodetavasti kuuleme neist veel ja veel!

Coop Põlvas mängivatel A-vanuseklassi noortel jätkub hooaeg Eesti käsipalli meeste meistrivõistluste meistriliiga viimase vaheturniiri mänguga. 28.märtsil kohtutakse võõrsil HC Kehra Horizon Pulp&Paperiga. Meistriliiga poolfinaali pääsu nimel alustavad noored võitlust Mesikäpa hallis 3. aprillil,  kui mängitakse  HC Tallinnaga. Kahe omavahelise mängu võitja kohtub poolfinaalis Põlva Servitiga.

Foto (autor Helin Potter): Eesti  käsipalli meistrivõistluste A-vanuseklassi meister -  Põlva Spordikooli noormehed koos treener Kalmer Mustinguga.


Allikas. Põlva Spordikool