« Tagasi

Lõppes järjekordne korvpallihooaeg

Läinud nädalavahetusel, 29.aprillil lõppes korvpallihooaeg Põlvamaal. Mängiti maakonnasiseselt, Põlva-Võru Ühisliigat ja M40+ Lõuna-Eesti liigat.

Nädal varem lõpetati mängud M40+ liigas. Sel hooajal mängiti kahes viieses alagrupis (regioonide järgi), kust veerandfinaalidesse pääsesid mõlemast 4 paremat võistkonda. Esmakordselt toimus ka finaalidepäev. Kõik kohad mängiti välja Puiga Spordihoones. Põneva turniiri võitis aastase vaheaja järel Arilix. Võitjate võistkonda kuulusid: Lennard Luik, Mario Polusk, Madis Haug, Ott Kukkes, Argo Normak, Marek Schoppe, Margo Uusen, Tarvi Uusen, Rainer Uusen, Andreas Muru, Teet Kalmus, Toomas Hainla, Ott Krikmann, Tauri Sokk ja Simmo Parts.

Põlva-Võru Ühisliigas olid mängud samuti põnevad. Eriti tihe rebimine käis II liigas, kus 2.-5. koha omanikud teenisid kõik 7 võitu ja 5 kaotust. Nende hulka kuulusid ka meie maakonna võistkonnad. Kahjuks just need olulised omavahelised vastasseisud said saatuslikuks ja 4.kohaga pidi leppima SK Känguru ning 5.kohaga Räpina Spordikool. Võitis 8 võidu ja 2 kaotusega KK Rõuge.

Põlva-Võru Ühisliiga I liigas olid tulemuste poolest kaks võistkonda teistest veidi üle. Nende omavahelise arvete klaarimise tulemusena osutus parimaks meeskonnaks KK Räpina Kotkad, kes  alistas Parksepa SK / Võru tiimi kahel korral. Kolmandast kuuenda kohani oli tegu võrdsete seisudega, siiski teenisid kolmanda koha SK Urvaste mängumehed.

Maakonna korvpalli meistrivõistluste kohamängud peeti seekord Räpinas kolmel järjestikusel päeval. Esmalt selgus veerandfinaalmängus neljas poolfinalist. Selleks osutus Räpina Spordikool, kes tänu suurepärasele viskekontserdile alistas 90:61 SK Känguru.

Poolfinaalides võitis Roofix Valgjärve VP 98:55 ja seejärel räpinlaste omavahelises lahingus Kotkad Spordikooli 108:54.

Pronksimängus võttis medalid Valgjärve Vabatahtlik Päästeselt, alistades 94:76 Räpina Spordikooli. Kuigi Kotkad suurendasid oma edu vähehaaval  iga veerandiga, jagus fnaalmängus jagus põnevust küllaga. Lõppskoor näitas aga nende kindlat paremust 90:69. Roofixile seekord hõbemedalid. KK Räpina Kotkaste eest mängisid: Ants Järv, Kaido Salomon, Janar Heering, Karl Junson, Märt Tolmusk, Ragnar Lõhmus, Marten Järvik, Kaivo Pullisaar, Mait Asser, Priit Pedosk, Olver Kaljuvee, Vallo Vaherpuu, Joosep Sibul, Priidik Purge, Priit Kirotar, Rivo Nõmmistu ja Oskar Otsus. Finaali parimaks mängijaks valiti Marten Järvik.