« Tagasi

Käsipalli meistriliigas algasid veerandfinaalmängud

Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste meistriliigas alustati teisipäeval, 3.aprillil veerandfinaalseeriatega. vamängud osutusid veidi üllatavaltki ühepoolseteks, sest HC Tallinn alistas võõrsil Põlva Coopi 35:23 (18:9) ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kodus HC Viimsi/Tööriistamarketi 39:23 (23:8). Kahe võiduni peetava seeria teised kohtumised peetakse juba sel neljapäeval.

Põlvas kohtusid eeldatavalt võrdsemas vastasseisus kohalik Coop ja HC Tallinn, keda põhiturniiri neljanda ja viiendana jäi lahutama vaid kaks punkti. Külalised alustasid võimsalt, eriti just koondisekogemustega Marko Slastinovski ja Robin Obergi vedamisel. Võõrustajatel läks avavärava saavutamisega aega üle viie minuti ja kui mängitud oli kuraditosin minutit, juhtis Tallinn 8:2.

Ei aidanud Coopi peatreeneri Kalmer Mustingu minutilised mõttepausidki – pealinlaste eduseis kasvas veelgi, ehkki Christofer Viilop Coopi väravasuul tõrjus nii Slastinovski kui Enrico Antoni karistuvisked. Kaks minutit enne poolajavilet juhtis Tallinn juba 17:7 ja vaheajaks oli tablool seis 9:18.
Külaliste kaheksa- või üheksaväravaline edu püsis pikalt, kuniks Tallinn tegi 4:0 vahespurdi ja juhtis teise pooltunni keskpaigas 25:13. Ühekohaliseks Coopil vahet enam vähendada ei õnnestunudki ning Tallinn sai tulemusega 35:23 kindla võidu.

Pealinna klubi eest said käe valgeks kõik kümme väljakumängijat. Meistriliiga parim snaiper Slastinovski viskas üleplatsimehena üheksa, Oberg ja Jorma Käsper viis ning Sander Sven Annula neli väravat. Põlvalaste täpsemad olid Andreas Rikken kuue, Alfred Timmo viie, Mihkel Muld ja Tõnis Kase nelja tabamusega.

Musting arvas: "Vastane oli täna kiirem, füüsiliselt meist üle, eks see võis mõjutada noorte mängu. Lisaks osad meie mängijad mängisid täna kõvasti alla enda võimete. Korduskohtumisele minnakse võitlema ning lootma peab, et meeskond suudab veerandfinaali mängu veel kodupubliku ette tuua."

Foto (autor Helin Potter) : Andreas Rikken (viskel) rassis nii kaitses kui ründes ning oli Coop Põlva edukaim väravaviskaja.


Allikas: Põlva Käsipalliklubi