« Tagasi

Käsipalli meistriliigas algas vaheturniiri teine etapp

Valitsev Eesti meister Põlva Serviti külastas nelja päeva jooksul teist korda Kehrat.  14.märtsil  mängiti Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga vaheturniiri teist kohtumist. Põlva Serviti võitis  HC Kehra Horizon Pulp&Paperit, seekord tulemusega 32:28 (16:12).

Vähendatud koosseisuga Põlva Serviti asus kohe alguses mängu juhtima ning mäng kulges suuresti Serviti dikteerimisel kuni lõpuni. Meeskonna vasakukäelised Martin Grištšuk ja Roman Aizatullov on mõlemad traumadega kõrval. Raudvara Kristjan Muuga, Henri Sillaste ja Eston Varusk jäeti koju, et anda võimalust nooretele ääremängijatele ja väravavahile Denis Lõokesele, kes on seoses õpingutega meeskonnast sel hooajal eemal olnud. Kehrasse sõitnud kõige staažikam mängija oli Siivo Sokk, kes täitis Kristjan Muuga asemel meeskonna kapteni rolli.

"Mäng oli palju võrdsem kui pühapäevane Balti liiga veerandfinaali kohtumine. Meeskond mängis nii 6:0 kui ka 5:1 kaitseformatsioon, mis lõppkokkuvõttes tagas meeskonnale edu. Maksimaalne vahe oli 6 väravat, kuid enamasti kõikus vahe 2-3-4 värava vahel. Mänguaega said need, kes on sel hooajal vähem platsile saanud. Mitte kõik mängijad ei õigustanud saadud mänguaega, kuid Raiko Rudissaar näitas end täna heast küljest, eriti teisel poolajal. Ka Sander Sarapuu tegi hea mängu," kiitis Kalmer Musting meeskonna nooremaid mängijaid.

Väravaviskajad olid: Raiko Rudissaar, Carl-Eric Uibo 7, Sergii Ljubshenko 5, Hendrik Varul, Sander Sarapuu 4, Henri Hiiend 2, Siivo Sokk, Anatolii Chezlov, Ülljo Pihus 1.

Viljandi sai põnevusmängus Coopi üle seitsmenda järjestikuse võidu

Eile, 15.märtsil kohtusid Mesikäpa Hallis Coop Põlva ja Viljandi HC, kus hoolimata noorte põlvakate südist mängust, tuli Coop Põlval seekord vastu võtta kaotus 27:30 (16:14).

Viljandi HC sõitis Põlvasse, olles võitnud viimased kuus liigamängu ja jättes viimase kaotuse nii kaugele kui detsembri algusesse. Võõrustajad said alguses minimaalse edu, kuid peagi viis Sergei Rodjukov külalised 4:3 ette ja 12. minutiks juhtisid mulgid 8:5. Noored põlvalased haarasid aga ohjad ning kaotusseisust 9:11 tegid 11 minutiga 6:0 vahespurdi!

Kui saalis olnud publik sai kaasa elada noorte edule nii esimesel poolajal kui ka teise poolaja alguses, siis kuskil 40 minutil hakkas mängu kulg muutuma. Alfred Timmo teenis 42. mänguminutil kolmanda 2-minutilise karistusega punase kaardi ning eemaldati mängust. Coop Põlva vahetusmeeste pingilt ei ole täna Timmole väärilist asendusmeest võtta. Samuti mõjutas mängu käiku meeskonnale määratud kuus 2- minutilist karistust, mistõttu mängiti 60-minutilises mängust 12 minutit vähemuses.

"Mängu võitmiseks peab noorte võidujanu püsima mängu viimaste minutiteni. Ja eks meil tekkis väsimus ning tunda andis ka noorte mängijate kogemustepuudus võrreldes vastase staažikate mängijatega. Rõõmustab, et eriti esimesel poolajal oli praaki vähe ning paistsime silma hea realiseerimisega, kuid kahjuks ei suutnud me teisel poolajal sama sooritusega jätkata. Ka viskele mineku kohad ei olnud kõige paremad, puudu jäi täpsusest, " võttis Musting võiduvõimalustega mängu kokku.

Pingelises mängus panustasid värvatega: Mathias Rebane 6, Andreas Rikken 5, Tõnis Kase, Priit Jõks, Markel Veiko 4, Mihkel Muld 3, Alfred Timmo 1.

Meistriliiga vaheturniiri Coop Põlva ja Põlva Serviti omavaheline kohtumine leiab aset 21. märtsil kell 19.00 Mesikäpa hallis.

Kaks vooru enne vaheturniiride lõppu on juba selge, et veerandfinaalides kohtub HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Viimsiga ja HC Tallinn  Põlva Coopiga. Parimate väravaküttide tabelit juhib Marko Slastinovski (Tallinn) 120 tabamusega, järgnevad Vahur Oolup (Tapa) 114, kolmanda pallurina on kolmekohalise numbrini jõudnud Tõnis Kase (Coop) 103. Järgnevad Otto Karl Kont (Viimsi) ja Kaimar Lees (Tallinn) 87 ning Hendrik Varul (Serviti) 86 väravaga.