« Tagasi

Coop Põlvale jäi poolfinaaliuks suletuks

Eesti käsipalli meistrivõistlustel meeste meistriliigas selgusid poolfinaalpaarid. Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeriad piirdusidki kahe mänguga, sest nagu teisipäevalgi, said eile, 5.aprillil võidud HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ning kohtuvad kahe nädala pärast poolfinaalides vastavalt Põlva Serviti ja Viljandi HC-ga.

Kalevi spordihallis rullus lahti hoopis võrdsem kohtumine kui teisipäevases esimeses mängus, mil Põlva Coop kodus tosina väravaga HC Tallinnale kaotas. Avapoolajal olid tablool pea kõikvõimalikud viigiseisud ning vaid paaril korral sai Tallinn kaheväravalise edu, kuid korduvalt juhtis ka Coop. Puhkepausile mindi pealinlaste 14:13 eduseisul.

Risto Kiil ja Kaimar Lees kasvatasid teise pooltunni algul vahe kolmele väravale, Coop võitles, kuid jäi siis kaheksaks minutiks kuivale ning Tallinn sai ette 22:16. Kolm vastuseta väravat põlvalastelt andsid neile lootust, ent peagi rebis Tallinn vahe jälle suuremaks ja sai teise võidu tulemusega 29:24.

Poolfinaalis tiitlikaitsja Põlva Servitiga kohtuva debütandi ridades viskasid Sander Sven Annula seitse ja Kaimar Lees kuus väravat. Samuti debüüthooaja kõrgeimas sarjas teinud Coopi parimatena said Mihkel Muld ja Alfred Timmo kirja vastavalt kaheksa ja seitse tabamust.

" Esimene poolaeg oli hea, oli võrdne mäng, vahepeal isegi juhtisime. Kannatasime vastase tempo ja jõulise mängu, kuid II poolajal lasime vastase minema. Jäime kuskil 40 minuti kandis 6 meetril visete realiseerimisel hätta, vastase väravavaht tõrjus järjest 4-5 meie viset ära, "kirjeldas Kalmer Musting korduskohtumist.

Musting jätkas: "Võistkonna kõikumised said meile määravateks. Kord tõusevad esile ühed mängijad, siis teised, kuid mitte kõik mängijad korraga ei ole ühtlaselt heas hoos. Esimesel hooajal meistriliigas saime mängida esinelikus. Sel hooajal meil Serviti, Viljandi ja Kehra vastu veel jõudu polnud. Põhjust rahulolematuseks ei ole. Ka täna olid poisid tublid, võitlesid. Vaatame, mis uus hooaeg toob!"

Põlva noorte pikk ja kogemuste rohke hooaeg on lõppenud. Esimesel hooajal meeste meistriliigas jõuti mängida tugevamas vaheturniiri grupis ning tagada endale pääs veerandfinaalidesse. Lõppkokkuvõttes saavutas Coop Põlva debüüthooajal  meistriliigas 5. koha.

Foto (autor Helin Potter): Mihkel Mulla (valges) kogemused ja visatud 8 väravat aitasid korduskohtumisel noort meeskonda.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi