Uudised

Eesti sünnipäeva tähistamine Põlvamaal

24. veebruaril tähistatakse üle Põlvamaa Eesti vabariigi 104. sünnipäeva.

Põlvas algavad piduüritused kell 10.20 Kaitseliidu Põlva maleva paraadmarsiga EDU keskuse juurest Vabadussamba juurde. Kell 10.30 algab mälestushetk Vabadussõjas langenute mälestuseks, millele järgneb aastapäevale pühendatud jumalateenistus Põlva Maarja kirikus. Kell 12.00 on vabariigi aastapäeva kontsert Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses ja kell 15.00 algab vabariigi aastapäeva matk Põlva-Taevaskoja-Põlva, mis algab Põlva rannast.

Kanepi vallas algab aastapäeva tähistamine kell 7.30 Kanepi Vabadussamba juures, kui leiab aset lipuheiskamise tseremoonia. Kell 12 algab Ihamaru külakeskuse juurest Vabariigi matk, mille pikkus on 5-6 kilomeetrit.

Räpinas algab Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine kell 11.00 Räpina Miikaeli kirikus Jumalateenistusega, millele järgneb kell 12.00 Ausamba pargis Mälestushetk ja pärgade asetamine Vabadussõjas langenute mälestussambale. Kell 12.45 jätkub pidupäev Räpina Miikaeli kirikus Inga ja Toomas Lunge kontsertkavaga.

Kahjuks jääb koroonaviiruse leviku tõttu ära vabariigi aastapäevale pühendatud vastuvõtt, mis oli planeeritud algselt 23. veebruaril. Maakonna tublisid inimesi tunnustatakse suvel, kui koroonaviirus on leebem.

Foto: Ene Tigas

 

eu