Kesk 20, 63308 Põlva
registrikood: 80190931
Põhikiri
Liikmemaksu määrad 2018

Facebook: https://www.facebook.com/PolvaOVL

nimi amet tel e-post
Georg Pelisaar Liidu juhatuse esimees 510 6416 georg.pelisaar@polva.ee 
Enel Liin Liidu aseesimees 526 5057 enel.liin@rapina.ee
Eve Neemsalu tegevjuht 5621 6688 eve.neemsalu@polvamaa.ee


Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus 
Mittetulundusühingute seadus

Seto Folk püstitas publikurekordi

Seto Folk tõi Värskasse kokku üle 5000 muusika- ja matkasõbra ning ületas eelmise aasta külastajate arvu kolmekordselt. Hoolimata külastajate arvu hüppelisest kasvust üllatas Seto Folk publikut mõnusa õhkkonna, hubase olustiku ja lastesõbralikkusega.

POLi büroo lahtiolekuajad juulis

Seoses puhkuste perioodiga on POLi büroo juulikuus avatud: E-N 8.00 - 15.00 Tegevdirektor Veiko Maastik puhkab 29. juuni - 2. august 2015. Teda asendab kommunikatsiooni ja koostöö koordinaator Kertu Anni. Tel: 5887 6870 E-mail: kertu.anni@polvamaa.ee

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses alustas tööd digikino

25. juuni 2015 oli Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse jaoks ajalooline. Astuti kino näitamise osas "kiviajast" tänapäeva.

Räpina mõisa süda oli avatud viiendatele Hea kodu päevadele

Viiendad Hea kodu päevad täitsid 12. ja 13. juunil taas Räpina mõisa südame. Traditsiooniks saanud Räpina tunnusüritust ning ka üht Põlvamaa mainesündmustest külastas hinnanguliselt ligi 4000 inimest.

Põlvamaal lõpetab medaliga 10 abiturienti

Neljapäeval, 11. juunil tunnustati Põlva maavalitsuse saalis Põlvamaa parimaid abituriente. Vastuvõtule olid koos vanematega palutud parimad koolilõpetajad igast Põlvamaa gümnaasiumist ning Räpina aianduskoolist. Parimate hulgas oli 5 kuldmedali- ja 4 hõbemedaliga lõpetajat.

Valgjärve Vabatahtlik Päästeselts kasvas

Sel kevadel oli Põlvas vabatahtlike päästjate algväljaõppe kursus, mille läbisid Valgjärve Vabatahtlikusse Päästeseltsi astujad. Sellega lisandus seltsile korraga 22 uut liiget, neist kuus naist.

Hääleta Taevaskoja küla Aasta külaks 2015!

Taevaskoja küla ja selle läheduses asuvat maastikukaitseala tuntakse eelkõige tänu imeilusale loodusele, puhtale õhule ja vaatamisväärsustele. Tuntuimad vaatamisväärsused on Suur ja Väike Taevaskoda, Emaläte, Neitsikoobas, metsavendade punker, Otteni sild, Saesaare hüdroelektrijaam jne.

Üleskutse Piiriveere Liider tegevuspiirkonna organisatsioonidele ja ettevõtetele!

Ajakiri National Geographic pakub Piiriveere Liider tegevuspiirkonnale (Räpina, Mikitamäe, Värska, Orava, Meremäe, Misso vallad) võimalust avaldada artikkel, mis tooks välja piirkonna erilisi ja innovaatilisi projekte ning ettevõtteid.

Peagi saavad põlvamaalased kultuurikeskuse kaasajastatud kinos vaadata 3D filme

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus koostöös Põlva Vallavalitsusega korraldasid aprillis riigihanke Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse kino digitaliseerimiseks.

Värska Lasteaed võtab tööle lasteaiaõpetaja!

Värska Lasteaed kuulutab välja konkursi lasteaiaõpetaja leidmiseks (0,75 ametikohta).

Kodukandi hindamiskomisjon külastas Taevaskoja küla

Kolmapäeval, 20. mail külastas Kodukandi Aasta küla 2015 hindamiskomisjon Taevaskoja küla. Komisjonile tutvustati külamajas küla ajalugu ja MTÜ Taevaskoda tegemisi läbi aastate. Esmaesitleti ka fotomontaaži Taevaskoja küla elust.

Põlvamaa Omavalitsuste Liit korraldas traditsioonilist Kagu-Eesti maakondade nõupäeva

21. mail toimus Valgjärve vallas, Pikajärve külas, Cantervilla Lossis iga-aastane Lõuna-Eesti maakondade omavalitsusesindajate nõupäev, kus osalejatel oli võimalus arutleda päevakajaliste teemade üle ning otsida ja leida uusi väljakutseid edukaks kolme maakonna koostööks.

Pihkva piimatöösturid tutvusid piimatootmise ja –töötlemisega Põlvamaal

Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees ja Valgjärve vallavanem Kaido Kõiv, Ahja vallavanem Peeter Sibul ja Kõlleste vallavanem Andrus Seeme võõrustasid kahel korral (aprilli lõpus ja mai algul) Pihkva suurima piimatööstuse Pskovskii Gormolozavod delegatsiooni eesotsas tehase peadirektori asetäitja...

Piiriülene koostööprojekt tipneb ettevõtlus- ja koostöökeskuse avamisega Petseris

Kolmapäeval, 20. mail avatakse Petseri ettevõtlus- ja koostöökeskus (nn Petseri seto maja), mis on valmis saanud Setomaa Valdade Liidu, Petseri rajooni administratsiooni ja Ape valla ühisprojekti "Heritage Business" raames territoriaalse koostöö programmi Est-Lat-Rus ja Setomaa arengu...

Värska Vallavalitsus toetab miljööväärtuslike alade arendamist, säilitamist ja taastamist

Käesoleval aastal toetas Värska Vallavalitsus 2000 euroga teemaplaneeringus "Setomaa kultuuripärand" kehtestatud aladel tegevusi, mille eesmärgiks on miljööväärtuslike alade säilitamine, taastamine ja arendamine.

Põlvamaal peeti traditsioonilised kolme valla mängud!

Volbriõhtul, 30. aprillil toimusid Saverna kooli staadionil kolme valla – Valgjärve, Kõlleste ja Kanepi – mängud. Osalejaid oli kõikidest valdadest. Võistkondadesse kuulusid valdade territooriumil elavad ja töötavad inimesed, valdade territooriumil asuvate koolide õpilased ja...

2015. aasta Põlvamaa suvine kultuuri- ja spordikalender on ilmunud!

Põlvamaa Omavalitsuste Liidu eestvedamisel on juba mitmeid aastaid välja antud Põlvamaa suvist kultuurikalendrit, mis koondab kõigis omavalitsustes toimuvad olulisemad sündmused perioodil mai-september 2015 ning on maikuu algusest leitav Põlvamaa vallavalitsustest, raamatukogudest,...

Keskkonnaamet andis loa Kiidjärve paisu avamiseks

Keskkonnaamet kiitis heaks Vastse-Kuuste vallas asuva Kiidjärve paisu ümberehituse projekti ja andis välja vee erikasutusloa. Seeläbi paraneb Ahja jõe elurikkus ning ühtlasi taastatakse ajaloolise vesiveski kunagine ilme.

Mooste folgilt noppis peapreemia Maarja Nuut

25. aprilli hiliste õhtutundideni kestnud Eesti rahvamuusikatöötluste festivali "Moisekatsi Elohelü" peapreemia pälvis professionaalse seade ja veenva esitusega viiuldaja Maarja Nuut.

Värska Gümnaasiumi abituriendid käisid vallavanema vastuvõtul

23. aprillil käisid Värska vallavanemal külas Värska Gümnaasiumi abituriendid ja nende klassijuhataja.
Näitan: 401-420
Elemente lehe kohta 20
of 26