Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus
Mittetulundusühingute seadus

« Tagasi

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2017

Põlvamaa SUVEMÄNGUD 2017 neljapäevakute pallimängude   sumedatele ja soojadele suveõhtutele kogunes mõnusalt paras seltskond, kes nautis sportlaslikult oma tegemisi ning kelledele emotsionaalselt publiku poolt kaasa elati.

Tilsis toimunud tänavakossu võistlusel andsid tooni räpinlased, kes olid tulnud kohale lausa kolme võistkonnaga. Arvuline võistkondlik ülekaal ei osutunud aga piisavaks esikoha saavutamisel, võitis ikkagi mänguline tublidus ja viskeõnn. Võidukarikas jäi kodukülla, ehk selle mängis endale ühtegi võidupunkti loovutamata Laheda Spordiklubi meeskond koosseisus Mairo Padar, Rael Kalmus, Peeter Kukk ja Davis Kostõgov. Järgnesid Räpina Spordiklubi I, Põlva Jalgpalliklubi Lootos, Räpina Spordiklubi II ja Räpina Spordikooli esindused.

Tilsi staadioni jalgpallimuru kahel väljakul toimus suvemängude väravateküllane (ei ühtegi 0:0 mängu!) jalgpalliturniir. Üsna ootuspärane, et esikoha mängis endale täiseduga Põlva Jalgpalliklubi LOOTOS esindus Helander Vist, Jürgen Juks, Ranno Liivago, Reigo Käis, Sander Sellis, Tauri Kolk, Priit Rahuelu, Villu Damon Pentsa, Andre Kukk ja Karlos Mattias Vaher.
II ja III kohale pretendeerinud MTÜ Sõprus ja Laheda Spordiklubi meeskonnad mängisid omavahelise mängu viiki (ainus viik turniiri jooksul!) ja nii läkski  turniiril löödud üldiste väravate vahe lugemisele, kus +1 andis Lahedale teise koha. Järgnesid MTÜ Sõprus ning Räpina Spordiklubi esindused.

Tilsis 10.augustil toimunud liikumisõhtu sujuvale kulgemisele aitasid kaasa Davis Kostõgov ja Rauno Puusepp, kes võistluspaigad ette valmistasid. Davis nägi vaeva ka õhtu jäädvustamisele pildis ja neid saate vaadata Laheda Spordiklubi FB leheküljelt. Tänusõnad  Ave-Lii Laasile, Indrek Käole ja Alar Kõivule, kellede konkreetne ja korrektne tegevus mängude kulgu ohjas!

Võrkpallihuvilised kogunesid 17.augustil Värskasse, kus Einar Raudkepp „taaselustas" vollesõprade rõõmuks Hirvemäe palliväljakud. Einar jäädvustas kogu õhtu „purki", ehk siis mõne aja pärast avalikustame lingi, kust kõik mängud järelvaadetavad.  Suvevolle turniiri sujuvale kulgemisele aitasid kaasa kõik kohaletulnud võistkonnad, kes kõik näitasid supersüdi mängu ning panustasid üksteise alla ka kohtunikutegevusse.

Kolme naiskonna vahel peetud turniiri punkt-punktilistes heitlustes näitas mängude lõppjärkudes kindlust MTÜ Sõprus esindus Karin Birnbaum, Andra Villems, Anna Simga ja nendele kindel esikoht. Geimide seisuga 1:1 lõppenud mäng tunnistas omavahelise mängu võitjaks ja II koha saavutanuks Põlva Jalgpalliklubi Lootos naiskonna mängupunktide seisuga 49:46. III koha pälvis naiskond AALDED nelik.

Suvevolle meeskondade turniiril osalenud kuus võistkonda selgitasid paremuse kahegeimilises mängudes. Neid rohkem saavutanud võistkonnal võimalus platseeruda paremale kohale. Geimivõite jagus kõigile!

Geimigi kaotamata (10-st 10) näitas mängukindlust kodumeeskond Värska koosseisus Kaur Kattai, Martin Kütt ja Rivo Tuik. 6 geimivõitu andis II koha Räpina Spordiklubi põhiesindusele. Võrdne arv geimivõite, aga omavahelise mängu paremus reastas ülejäänud meeskonnad Muidu Mehed, Räpina Spordiklubi 2, Põlva JK Lootos, Aalded.

Suvemängude selgroog on nüüd murtud, 10-st kavasolevast alast on seitse oma lõpplahenduse leidnud. Lisaks alapõhisele osalusvõimalusele ja edule on boonuseks võistkondlik üldarvestus, kus seni punkte kogunud üheksa erinevat esindust. Kõik kavasolnud seitse ala on läbi teinud Põlvamaa suvemängude ajaloos esimest korda kaasa lööv Põlva Jalgpalliklubi LOOTOS tiim. Kas punktidelt lähim konkurent Räpina Spordiklubi nende liidripositsiooni kõigutada suudab?

Jäänud on veel kolm ala - kergejõustik 26.augustil Tilsis, 6. ja 8.septembri õhtupoolikud kuuluvad jahilaskuritele ning 12.septembril ORIENTEERUMA!

Vaim valmis ja OSALEMA! Meiega liituda pole kunagi hilja!

Istuva Inimese Ajastu Tugitoolivabad õhtupoolikud ootavad!

Fotod: kossumehed mänguhoos (autor Davis Kostõgov) ja meeste suvevolle esikolmik (autor Einar Raudkepp).