Kesk 20, 63308 Põlva
registrikood: 80190931
Põhikiri
Liikmemaksu määrad 2018

Facebook: https://www.facebook.com/PolvaOVL

nimi amet tel e-post
Georg Pelisaar Liidu juhatuse esimees 510 6416 georg.pelisaar@polva.ee 
Enel Liin Liidu aseesimees 526 5057 enel.liin@rapina.ee
Eve Neemsalu tegevjuht 5621 6688 eve.neemsalu@polvamaa.ee


Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus 
Mittetulundusühingute seadus

« Tagasi

Ökofestivali sisse juhatavate tegevuste valik on lai

Populaarsele Ökofestivali perepäevale eelnevalt avaneb mitmeid võimalusi loodusega kohtumiseks ning loodussõbralike käitumisharjumuste ja eluviisidega tutvumiseks. Tegevused algavad juba 18. augustil ja kulmineeruvad mitmete teabetelkide ja töötubadega Ökofestivali perepäeval.

18.-20. augustil võtab Ökofestivali pika- ja lühiajalisi külalisi vastu Andre Juustufarm, mille suve hakul avatud talupoes saab degusteerida erinevaid juustusorte ning kuulda, miks mõnel juustul on augud sees ja kuidas aeg juustusortide maitset muudab. Samuti on Andre farmi talupoes müügil palju põnevat kaupa erinevatelt väiketootjatelt, mida suurte poekettide lettidelt raske leida. 20. augustil, Ökofestivali perepäeval peab Andre Juustufarm aga sünnipäeva – Andre farmi esimene juust läks laagerdamisele 20. augustil 2015. Selle puhul saab kaasa lüüa juustu valmistamisel, tunda nii sees- kui välispidiselt vadaku tervislikkust ning panna end proovile juustukerade tõstmisel. Kell 12 lõigatakse tordi asemel esmakordselt lahti kaks aastat laagerdunud juust!

18. augustil avavad veel oma uksed Räpina Paberivabrik ja Veriora Püramiid. Kell 11.30 algab seminar teemal "Püramiidid kui inimese füüsilise keha tervendamise protsessi olulised aitajad". RMK Kiidjärve Looduskeskus tutvustab huvilistele nii 18. kui 19. augustil metsakuklaste maailma. Õppekäikude ajal jälgitakse metsakuklase elukorraldust, saadakse teada huvitavaid fakte nende pereelust, sõjategevusest, karjapidamisest ning ehitustegevusest. 18. augusti õhtu saab sisustada nahkhiirtega tutvumisega Piusa koobastes ja romantilise autokinoga Eesti Maanteemuuseumi suures parklas, kus näidatakse filmi „Uhiuus Testament".

19. augustil ootab ökosõpru matk Võhandu jõe kaldal. Start antakse täpselt kell 10 Süvahavva Loodustalust. Tasub natuke varem kohal olla, kuna kohapeal saab tutvuda Loodustalu toodanguga ja kaasa osta erinevaid maitseteesid, ürte ja käsitööd. Kell 11 alustatakse matka ka Taevaskojas. Öeldakse, et iga eestlane võiks kordki elus Taevaskojas ära käia. Teise korra elus võiks käia Taevaskojas mõne kohalikku ajalugu ja loodust tundva inimesega, sest Taevaskoja ei ole lihtsalt paik kõrgete liivakivikaljude vahel Ahja ürgjõe kaldal. Taevaskoda olevat koda, mille põrandaks jalge all olev murukamar, seinteks ühel pool liivakivijärsak ja teisel pool tihe metsamüür ning katuseks pea kohal lapike sinitaevast, nagu loodus ise oleks ehitanud pühakoja. Programmi käigus jalutatakse nii Suures kui Väikses Taevaskojas ja tutvutakse kohalike rahvapärimustega.

Kui jalad veel kannavad, siis võiks pärast matkamist sammud seada Mooste mõisasse, kus kella 14-ni peetakse Mooste Taaskasutuskoja kirbuturgu. Kauplemas on tavalised inimesed tavalise, kuid vajaliku kodust kaasa toodud kraamiga. Kirbuturult võid leida nõusid ja muid köögitarbeid, raamatuid, mööblit, riideid, ehteid, jalanõusid, lastetarbeid ja mänguasju jne. Sealsamas Mooste mõisa hoovis on kell 11-15 võimalus osaleda ka looduslike pigmentidega trükkimise õpitoas, mida korraldab töökoda Töö & Vile. Laupäeva õhtu saab lõpetada üsna salapärasel ja eksootilisel moel Viia-Jaani Labürinditalus tähelepanuväärse nimega Ihamaru külas, kus viiakse läbi tuleriitus ja sütelkõnd, millele järgneb meditatiiv-teraapiline kontsert laulvatel kristall-helikaussidel ja Päikesegongil. Et võtta õhtust maksimumi palutakse osalejatel kaasa tuua südamelähedase puu oks, matt istumise alla, kirjutusvahend, tuletikud, sõber-trumm ühinemiseks trummiringiga ja ilmastikule vastav riietus.

Täiendavat infot matkade, töötubade jt Ökofestivali raames toimuvate sündmuste kohta leiad: www.ecofest.ee.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Toetavad Põlva Maavalitsus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".
 

Lisainfo:
Kristi Kahu
turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee