Kesk 20, 63308 Põlva
registrikood: 80190931
Põhikiri
Liikmemaksu määrad 2018

Facebook: https://www.facebook.com/PolvaOVL

nimi amet tel e-post
Georg Pelisaar Liidu juhatuse esimees 510 6416 georg.pelisaar@polva.ee 
Enel Liin Liidu aseesimees 526 5057 enel.liin@rapina.ee
Eve Neemsalu tegevjuht 5621 6688 eve.neemsalu@polvamaa.ee


Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus 
Mittetulundusühingute seadus

« Tagasi

Ökofestivali perepäeva sisustavad teabetelgid, töötoad, pidu ja pillerkaar!

20. augustil toimuvale traditsioonilisele Ökofestivali perepäevale annavad jumet ligi 200 kodumaise toodanguga kauplejat, erinevad töötoad, teabetelgid, hoburakendite võistlus ning kultuuriprogramm, mida sisustab Nedsaja Küla Bänd.

Ökofestivali perepäevani juhatab teid Eestimaa kõige ilusama tee – Postitee Pillerkaar! Külalisi tervitavad Postitee äärsed ettevõtjad, orientiiriks on tee äärde seatud valge linaga pidulauad.

Kodumaisest ja loodussõbralikust toodangust hoolivaid inimesi enim paeluv Ökofestivali perepäeva laat saab Põlva Talurahvamuuseumis alguse kell 10 hommikul. Teid vastu võtvad kauplejad pakuvad kohalikku toitu, looduse- ja tervisekaupa, maa- ja metsaande, käsitööd ning muud põnevat.

Traditsiooniks saanud töötubades pakutakse väga erinevaid tegevusi. Näiteks Tartus Aparaaditehases toimetav Restaureerimiskeskus näitab, kuidas vanadele akendele uus elu sisse puhuda. Kohal on OÜ Villapai, et tutvustada erinevaid lapsekandmise võimalusi – demonstreeritakse, kuidas lapsi siduda ja kanda pikas kootud linas, rõngaslinas, ruutlinas, kandekotis ja märsis. Emadel on võimalus teooriat kohe ka praktikas katsetada ning meelepärane kandevahend kaasa osta. Talurahvamuuseumi rahvamaja pööningul viiakse läbi soonetasumise töötuba, kus Krautmani kooli lõpetajad õpetavad huvilistele käepäraseid ning turvalisemaid massaaživõtteid. Oodatakse osa võtma paaride kaupa ja õppesessioon kestab umbes 30-45 minutit. Lisaks on väljas Maarja Küla, et näidata punumisvõtteid, millega taaskasutatavatele materjalidele uus otstarve anda.

Möödunud aastal Ökofestivaliga liitunud Vastse-Kuuste vallas tegutsev Lesta Tall korraldab ka sel aastal Karilatsis Ökofestivali perepäeval hobuste rakendispordivõistluse, mis koosneb kolmest osast: koolisõit, maraton ja täpsussõit. Võistluse viimases voorus on võimalik osaleda ka pealtvaatajatel, kes saavad teha kaasa simultansõidul.

Samuti oodatakse Ökofestivali külalisi nautima õiteilu, mida pakuvad Põlvamaa ilusamad koduaiad. Väravad avavad ja programmi pakuvad: Mikko Talu Põlva vallas Tännassilma külas, Palusalu aed Räpina külje all Nulga külas ning Uibu talu aed Varbusel. Veidi kaugemal, Värskas ootab aga Seto Talumuuseum kodulinnupäevale, kus tutvustatakse, milliseid kodulinde peeti taludes vanasti, milliseid peetakse tänapäeval; kes kõige rohkem muneb ja kellest ka muus osas kasu saab.

Taaskord on Ökofestivali perepäeva kavas vibulaskmine, mida organiseerivad ja juhendavad Põlvamaa Vibulaskjate Seltsi liikmed, kes lubavad, et kätt on võimalik proovida nii suurtel kui väikestel vibulaskmise huvilistel. Lapsi rõõmustab kindlasti ka ponisõit.

Teabetelkidega on kohal Keskkonnaamet, Eesti Pandipakend, MTÜ Nähtamatud Loomad, Elektrilevi, Eesti Politsei ning aktsiooni Kuhuviia meeskond. Keskkonnaameti telgis saab vastused küsimustele seoses hätta sattunud või hukkunud loomadega. Lõvi Leo aitab liiklusreegleid õppida ja edasijõudnutel neid meelde tuletada. Elektrilevi Elektrijänes räägib nii lastele kui vanematele elektriohtudest. MTÜ Nähtamatud Loomad viib läbi heategevusliku muffinimüügi ja räägib kõrvale oma missioonist pakkuda pragmaatilisi lahendusi loomade intensiivpidamise probleemidele. Tutvustatakse toiduvalikuid, mis on tervislikud, keskkonnasõbralikud ning vabad loomade kannatustest. Kuhuviia vabatahtlikud ootvad teid helerohelise katusega telgis, et koos meisterdada jäätmeratast ning kuulata arvamusi, kuidas saaks asjade korduskasutust Eestis tõhusamaks muuta. Kell 10-16 toimub nende eestvedamisel taaskasutatavate asjade kogumisaktsioon. Oodatud on: nõud, majapidamistarbed, raamatud, spordi- ja lastetarbed.

Perepäeva muusikalise poole eest hoolitseb Nedsaja Küla Bänd koosseisus Toomas Valk (karmoška), Iisak Sulev Andreller (basskitarr) ja Paul Hunt (kitarr). Perepäeva juhib Ivari Saare.

Varem saabuvad külalised saavad kultuuriprogrammi nautida ka Ökofestivali perepäevale eelneval õhtul, 19. augustil, kui Põlvas Intsikurmu metsapargis toimub Vaba Rahva Laul, mille raames astuvad lavale näiteks Ott Lepland, Boris Lehtlaan, Grete Paia, Mart Müürisepp ja mitmed teised tuntud esinejad. Osalevad koorid üle Eesti ning toimub suur ühislaulmine, et laulda koos armastatud laule eesti keeles ja eesti meeles.

Täiendavat infot töötubade, teabetelkide ja Ökofestivali raames toimuvate sündmuste kohta leiad: www.ecofest.ee. Jälgi ka Ökofestivali Facebooki lehte.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Toetavad Põlva Maavalitsus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".


Foto (A. Karpson): Anneli Kaasiku laastumaali õpituba 2016. aasta Ökofestivali perepäeval


Lisainfo:
Kristi Kahu
Ökofestivali programmijuht, turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee