Kesk 20, 63308 Põlva
registrikood: 80190931
Põhikiri
Liikmemaksu määrad 2018

Facebook: https://www.facebook.com/PolvaOVL

nimi amet tel e-post
Georg Pelisaar Liidu juhatuse esimees 510 6416 georg.pelisaar@polva.ee 
Enel Liin Liidu aseesimees 526 5057 enel.liin@rapina.ee
Eve Neemsalu tegevjuht 5621 6688 eve.neemsalu@polvamaa.ee


Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus 
Mittetulundusühingute seadus

« Tagasi

Kõigi aegade sportlikumal Harmoonikal sai lõõtsapealinn Põlva omale linnapea

Seitsmes lõõtspillifestival Harmoonika jääb ajalukku kui kõige sportlikum lõõtsapidu ja pidu, kus lõõtsapealinn sai omale linnapea.

Seekordne lõõtsapidu algas tantsivate lõõtsade etteastega, mis on maailmamastaabis tähelepanuvääriv sündmus. Lõõtspill on mõeldud põlvedel mängimiseks ja tavaliselt seda seistes ega kõndides ei mängita, rääkimata tantsimisest. Peopublik aga sai ahhetades kaasa elada kuue lõõtspillimängija - Raul Roosiväli, Henrik Hinrikus, Ants Järv, Mart Kirotar, Sirli Aia ja Kristin Semm - hoogsale tantsule, kusjuures muusikat tegid nad samal ajal endale ise.

Kuna Põlva võiks vabalt olla ka Eesti käsipallipealinn (sest kõikides vanuseklassides on Eesti meistriteks Põlva võistkonnad), siis oma panuse peo kordaminekuks andsid ka käsipallurid. Eesti meistermeeskonna Põlva SERVITI üheksa sportlast näitasid publiku vaimustushüüete ja lõõtspillide saatel oma musklite ilu meeste püramiide tehes.

Oma mitmekülgsust näitasid Põlva muusikakooli õppurid, kes lisaks oma klassikalistele pilliõpingutele teevad rahvamuusikat noortekapellis või laulavad ja viiuldavad samaaegselt vokaalansamblis Blue-S. Kaks lauljatest on Eesti ühed parimad orienteerujad ja üks neist - Johanna Laanoja - on koolinoorte maailmameister. Esinejate seas olid ka telekonkursi Rahvalõõts 2016. aasta võitja 10-aastane Ainar Arula, noored lõõtsapoisid Mart Kirotar, Rasmus Kadaja ja Herbert Konnula, leedu rahvamuusikaansambel Joldija ja naljalugudega hoidis publiku emotsiooni üleval vanameister Kaarel Tuvike.

Muusikalilavade sära tõid Intsikurmusse Ele Millistfer ja Uku Suviste, hinge puudutas lõõtsakuningas Juhan Uppini esinemine, peomeeleolu lõid tantsijad Andre Laine juhendamisel. Peoõhtut juhtis Ain Mäeots.

Kontserdi lõpuosaks kogunes lavale lõõtspillide koondorkester. Enne peo traditsioonilist lõpulugu andis lõõtspillitraditsiooni eestvedaja ja pärandihoidja Heino Tartes Põlva vallavanem Georg Pelisaarele üle lõõtsapealinna linnapea ametiraha, mis on valmistatud Teppo-tüüpi lõõtspilli metalsetest ehisdetailidest.

Kohtumiseni järgmisel Harmoonikal 21. juulil 2017!

Fotod:
https://www.facebook.com/pg/fotoprint.ee/photos/?tab=album&album_id=1616793398391461


Allikas: Põlva Vallavalitsus