Kesk 20, 63308 Põlva
registrikood: 80190931
Põhikiri
Liikmemaksu määrad 2018

nimi amet tel e-post
Georg Pelisaar Liidu esimees 510 6416 georg.pelisaar@polva.ee 
Enel Liin Liidu aseesimees 526 5057 enel.liin@rapina.ee
Eve Neemsalu tegevdirektor 5621 6688 eve.neemsalu@polvamaa.ee
Kertu Anni kommunikatsiooni ja koostöö koordinaator 5887 6870 kertu.anni@polvamaa.ee


Kohaliku omavalitsuse üksuse liitude seadus 
Mittetulundusühingute seadus

« Tagasi

13.Eestimaa talimängud Valgas

Möödunud nädalavahetusel  võõrustasid Valga ja Valka 13.Eestimaa talimängudel osalejaid. Eestimaa  suurimal talispordipeol lõid kaasa kõik15 maakonda, 22 linna ja 50 valla ligikaudu 3000 sportlasega. Põlvamaa oli esindatud Põlva linna, Mooste, Värska, Vastse-Kuuste ja valdadega.

Mängudel võisteldi üheksateistkümnel alal, milledest meie maakond oli esindatud kaheteistkümnel. Nii maakondade, valdade kui linnade paremusjärjestus selgitati kahes grupis: suured ja väikesed. Põlvamaa ja meilt osalenud omavalitsused kuulusid II ehk väiksemate gruppi. Paremusjärjestuse selgitamiseks vallade/linnade arvestuses liideti murdmaasuusatamise võistkonna kohapunktidele nelja parema spordiala kohapunktid, väiksemate maakondade arvestuses liideti murdmaasuusatamise üldarvestuse kohapunktidele seitsme parema spordiala kohapunktid teistelt talimängude programmis olevatelt spordialadelt.

Edukaim Põlvamaa omavalitsus oli Põlva linn, saavutades linnade üldarvestuses Tartu linna järel II koha ning väiksemate linnade grupis 214 punktiga I koha. Sama punktisumma kogusid linnade üldarvestuse järgnevadki, suuremate linnade arvestusse kuuluvad Jõhvi ja Rakvere. Parema koha kindlustas Põlva linnale parem koht, ehk ala võit murdmaasuusatamises.    Väiksemate linnade arvestuses järgnesid Kärdla ja Kiviõli. Lisaks murdmaasuusatamisele oli Põlva linn esindatud juhi võistluses, meeste korvpallis, males, lauatennises, mäesuusatamises.

Värska vald osales meeste korvpallis, juhi võistluses ja murdmaasuusatamises ning saavutas valdade üldarvestuses 24., väiksemate valdade arvestuses 6.koha. Vastse-Kuuste vald lõi kaasa meeste korvpallis ning juhi võistluses ning saavutas üldarvestuses 31., väiksemate valdade arvestuses 7.koha. Mooste vald oli esindatud vaid meeste korvpalliga. Nende poolt korvpalliturniiril saavutatud tubli 5.koht kindlustas valdade üldarvestuses 38.-39. , väiksemate valdade arvestuses 9.koha.

Nimetatud aladel osalenud omavalistuste esindused tõid paralleelarvestusena punkte ka maakonnale. „Puhtalt" maakondade arvestuses lõime kaasa juhi võistluses (POL juhatuse esimees Kaido Kõiv saavutas II, tegevjuht Eve Neemsalu I koha), vabamaadluses (2.koht), motokrossis (3.koht), mälumängus (6.-7.koht), naiste maadluses (7.koht), laskmises (8.koht),
laskesuusatamises (9.koht).
Maakondade II grupis saavutas Põlvamaa traditsiooniliste konkurentide Järvamaa, Valgamaa ja Jõgevamaa järel 4.koha. Neljandaks platseerusime ka eelmistel, 12.Eestimaa talimängudel.

Välja sai toodud võistkondlikud kohad, mis saadi  ligikaudu 180 Põlvamaalt pärit erinevate spordialade harrastajate panusest, mida mitmel-mitmel korral tunnustati talimängude diplomite-medalitega.

Eesti spordikorralduses on väga vähe neid võimalusi, kus maakonna erinevate omavalitsuste ja erinevate spordialade harrastajad saavad esineda ühtse esindusena. Esindada maakonda, omavalitsust on suur au, seda ei tehta möödaminnes, selleks valmistutakse. 

TÄNUSÕNAD KÕIKIDELE OSALEJATELE JA KAASAAITAJATELE, kes oma vabast tahtest koostegemisest rõõmu tundsid!

Fotol võistkondlikult II koha saavutanud Põlvamaa vabamaadlejate esindus.

Mängude tulemused - http://www.joud.ee/est/g79s3968

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
E-post: polvasport@gmail.com
Tel. 79 94 637, 51 75 848