Kesk 20, Põlva 63308
Tel: 504 4102
E-post: pak@polvamaa.ee 
www.polvamaa.ee/pak

Põhikiri

Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus (PAK) on asutatud 30. juunil 2003. aastal maakonna kohalike omavalitsuste poolt ning selle põhiülesandeks on Põlvamaa arengu edendamine ja suunamine, seda nii ettevõtluse ja arendustegevuse, kogukondade ja vabaühenduste, turismi, kultuuri, hariduse, tervisedenduse kui ka mainekujunduse valdkonnas.

Põlvamaa Arenduskeskus pakub tasuta nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele. Lisaks viib Põlvamaa Arenduskeskus ellu maakondlikult ja piirkondlikult olulisi arendus- ja elukeskkonna parendamise projekte.

Põlvamaa Arenduskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste (MAK) võrgustikku, kus töötab üle 140 spetsialisti ja konsultandi (www.arenduskeskused.ee).
 

Nimi Amet Mob E-post
Aarne Leisalu juhataja 504 4102 aarne.leisalu@polvamaa.ee
Kuldar Leis

Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja

504 8123 kuldar.leis@arenduskeskused.ee
Aivo Ülper arendusspetsialist 5300 8771 aivo.ylper@polvamaa.ee
Diana Plakso ettevõtluskonsultant 527 5899 diana.plakso@polvamaa.ee
Anette Org projektijuht 5822 9895 anette.org@polvamaa.ee
Kaisa Tammoja mittetulundusühenduste konsultant 510 9433 kaisa.tammoja@polvamaa.ee
Kristi Kahu turismiarendusjuht 5554 3907 kristi.kahu@polvamaa.ee
Asser Jaanimets kultuurispetsialist

5331 0508

asser.jaanimets@polvamaa.ee
Kertu Anni kommunikatsiooni ja hariduskoostöö koordinaator 5887 6870 kertu.anni@polvamaa.ee
Irena Viitamees ennetustöö spetsialist

5568 6111

irena.viitamees@polvamaa.ee
Viive Pilberg raamatupidaja-konsultant 507 1180 viive.pilberg@polvamaa.ee

 

 

« Tagasi

Touresti lasteala on Põlvamaa päralt!

Põlvamaa ettevõtted ja atraktsioonid on sel nädalavahetusel, 9.-11. veebruaril turismimessil Tourest väljas nii „Puhka Eestis" hallis, toidualal kui täidavad tegevustega messi lasteala.

Põlvamaa lastealal „Elamused ja maitsed" hallis tervitavad lapsi ja nende vanemaid mõisahõnguline Cantervilla Lossi Mängumaa, teede ajaloost ja liikumisest pajatav Eesti Maanteemuuseum, liivast ja nahkhiirtest lugusid vestev Piusa Külastuskeskus, Pokumaa teemapark, "päikesest" toituv Hotell Pesa, suursugune Mooste mõis ja põnevaid tegevusi pakkuv Taevaskoja Puhkekeskuse noortelaager. 

Kõigil päevadel saab proovida erinevaid mõisapreilide ja -härrade kostüüme Cantervilla Lossi buduaaris, uudistada Piusa koobast ja jäädvustada ennast nahkhiireperena ning mängida Pesa Hotelli ja Mooste mõisa nukumajades, värvida pokusid, nahkhiiri või lihtsalt joonistada. Taevaskoja Puhkekeskuse noortelaagri juhendajad õpetavad sõbrapaela punumist, näitavad seiklusraja ronimisvarustust ja proovida saab tõukerattasõitu. Põnevust kogu perele pakub Cantervilla Lossi hobuste võiduajamine! Töötubades saab valmistada endale või oma sõbrale Teemeistri purgikoogi, meisterdada Pokusid, nahkhiiri ja Piusa liivaga liivakaarte, printsesside ja printside kroone, voltida salvrättidest midagi ilusat, osaleda käbiviske võistlusel ja mängida Põlvamaa lauamängu. Laupäeval lastele näomaalingud.

Programm kellaajaliselt: www.tourest.eu/est/messist/tourest-2018.

Lastealal on avatud ka „Põlvamaa pood", kus müügil kohalikud meened.

Kõigil päevil kell 11 alates igal täistunnil auhinnaloos, millesse on auhindadega panustanud messil osalejad.

Põlvamaa stendis „Puhka Eestis" hallis on esindatud: Eesti Maanteemuuseum, kes on kohale toonud ehtsa teerulli, Rohelise Võtme kvaliteedimärgisega Hotell Pesa, kes jagab uudist augustis valmiva wellness-keskuse kohta, Mooste mõis ja Mooste Viinavabrik ning Piusa koobaste Külastuskeskus.

Maakonna üldinfot jagavad Põlvamaa Turismiinfokeskus ja Põlvamaa Arenduskeskus. Lisaks (turismi)uudistele saab Põlvamaa mini- ja õpilasfirmadelt väärt teadmisi: milleks on kasulik rabavesi, missuguse vihaga on parim sauna minna, milleks kõlbab vana hea puujuurikas ja lõpuks on kõik - kristallselge! Leiate Põlvamaa kevadiselt rohelise väljapaneku "Puhka Eestis" saali kohe sisse astudes.

„Maitsete ja Elamuste" hallis Toiduteel kostitavad messi külastajaid Tillu kodukohviku hõrgutised – kohapeal valmivad vanaemade retsepti järgi kaneeli-, mooni-, mustsõstra- ja juusturullid. Kaasa saab osta erinevaid käsitööküpsiseid, nostalgiavahvleid, Põhjala ja Süvahavva Loodustalu teesid, Mahlaveski mahlu ja Siidrikoja siidreid.

Turismimess Tourest toimub Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses. Messi pääsmed jm lisainfo: www.tourest.eu/est/info-kulastajale

Lisaks on Põlvamaa Turism FB-lehel käimas Põlvamaa puhkusemäng. Osalejatel on võimalik võita auhindu, mille on välja pannud Taevaskoja Puhkekeskus, Eesti Maanteemuuseum, Mooste Mõis, Hotell Pesa ja Cantervilla Mängumaa. Auhindade loosimine toimub 23.02. 

Põlvamaa osalemist Tourestil koordineerib SA Põlvamaa Arenduskeskus. Messil osalemist toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".


Lisainfo:
Kristi Kahu
turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee