Kesk 20, Põlva 63308
Tel: 799 8938
E-post: pak@polvamaa.ee 
www.polvamaa.ee/pak
Põhikiri

Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus on asutatud 30.06.2003 maakonna omavalitsuste poolt ning selle põhiülesandeks on edendada Põlvamaal ettevõtlust, kodanikuühiskonna tegevusi, viia ellu maakondlikke projekte jne.

Põlvamaa Arenduskeskus pakub tasuta nõustamisteenust alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele, kohalikele omavalitsustele, vabaühendustele ja sihtasutustele ning maakondlikku tuge investoritele.

Põlvamaa Arenduskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku
 

Nimi Amet Telefon Mob E-post
Hegri Narusk juhataja 799 8958 512 9072 hegri.narusk@polvamaa.ee
Kuldar Leis

Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja

  504 8123 kuldar.leis@polva.ee 
Diana Plakso ettevõtluskonsultant 799 8938 527 5899 diana.plakso@polvamaa.ee
Kaisa Tammoja mittetulundusühenduste konsultant 799 8936 510 9433 kaisa.tammoja@polvamaa.ee
Kristi Kahu turismiarendusjuht 799 8938 5554 3907 kristi.kahu@polvamaa.ee
Viive Pilberg raamatupidaja-konsultant 799 8936 507 1180 viive.pilberg@polvamaa.ee

 

« Tagasi

Põlvas algas uue keskväljaku ehitus

22. septembril alustati Põlvas EV100 projekti „Hea avalik ruum" raames kavandatud uue keskväljaku ehitust, mille käigus rajatakse valgustatud väljak koos disainitud atraktsioonidega, Orajõeni ulatuv pargi- ja puhkeala koos mööbli, purskkaevu, lipuväljaku ja kõnniteedega. Lisaks rajatakse kontaktalale kaks päris uut sõiduteed, Maarja ja Oja tänavad koos tänavavalgustusega. Ehituse teostab Lemminkäinen Eesti AS, projekti lõpptähtajaks on planeeritud 16. mai 2018.

„Põlva keskväljak valmib meie jaoks suurel juubelite aastal: tähistame Eesti riigi 100. ja Põlva linna 25. sünnipäeva," rääkis Põlva vallavanem Georg Pelisaar. „Põlva on veerandsajandi jooksul tormiliselt arenenud, aga riigi toetus nõnda noorele linnale keskväljaku rajamiseks oli kahtlemata hea kingitus. Ala, kus kunagi olid räämas tööstushooned ja tolmune turuplats, vajas ammu korrastamist. Lisaks ehitatakse välja Oja ja Maarja tänavad koos kõigi kommunikatsioonidega, mis loovad ettevõtjatele selles piirkonnas täiesti uued võimalused."

„Usun, et tulevane keskväljak saab heaks kohtumispaigaks põlvalastele ja annab uue hingamise kogu piirkonnale," lisas Pelisaar. „Tänan hea koostöö eest Eesti Arhitektide Liitu, kelle kaasabil valmis just Põlvasse sobivaim polüfunktsionaalne keskväljaku lahendus ja loodan, et ehitajad Lemminkäinen Eesti ASist teevad parima, et tulemus oleks juba järgmise aasta võidupühaks igati nauditav."

EV100 juhtrühma esimees  Toomas Kiho: „Tore, et Põlva saab endale EV100 Hea avaliku ruumi arhitektuuriprogrammi raames suure tüki väärilist linnalist keskkonda. Ja seda tänapäevaseimal ning parimal võimalikul tasemel. Põlva saab parem ja ilusam, ja nii saab parem ja ilusam ka tükikene Eestit. See on ilus kingitus Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks."

Uue keskväljaku, rajatavate kommunikatsioonide ning uute juurdepääsuteedega luuakse tingimused linna keskuses elukeskkonna parendamiseks ja ettevõtluse arendamiseks. Ca 6000 ruutmeetrisele alale rajatakse linna tänavavõrguga ühendatud tehnovõrgud (elekter, vesi, kanalisatsioon jne) selleks, et äriettevõtted saaksid rajatava või laiendatava kinnisvara (hooned) ühendada vajaminevate kommunikatsioonidega. Tehnovõrgud rajatakse keskväljakule nii, et suurürituste läbiviimiseks ajutiselt paigaldatavat lavatehnikat oleks võimalik nendega ühendada.

Kogu keskväljaku projekti ala algab Põlva Muusikakooli hoone otsast ning kulgeb Ora jõeni. Detailplaneeringu koostamisel lähtuti küll keskväljaku projektist, kuid sellesse haaratakse palju laiem territoorium, sest tulevikus vajab korrastamist kogu jõe-äärne ala.

Põlva keskväljaku rekonstrueerimisele andis tõuke EV100 arhitektuuriprogramm "Hea avalik ruum", mille raames korraldati ala parima lahenduse leidmiseks avalik arhitektuurikonkurss. Selle võitis ideekavand märgusõnaga „Puulinn", mille autorid on Stuudio 2 Arhitektid OÜ ja Metusala Arhitektid OÜ ühiskollektiiv koosseisus Helen Rebane, Egon Metusala, Kaie Kuldkepp, Liis Uustal ja Vilve Enno. Konkursi võidutöö on Põlva uue keskväljaku rekonstrueerimise aluseks.

Projekti teostamise kogumaksumuseks on 2,3 miljonit eurot, seda toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" meetmetest 1,38 miljoniga.

Lisainfo:
Mari-Riina Terna
Arenduse peaspetsialist, Põlva keskväljaku projektijuht
Põlva Vallavalitsus
Tel: 5354 0738