« Tagasi

Põlvamaa ettevõtluspäev kutsub ettevõtjaid taas (re)stardijoonele!

2.-8. oktoobrini toimub üle-eestiline ettevõtlusnädal, mille üheks peasündmuseks Põlvamaal on 3. oktoobril Mooste mõisa külalistemajas peetav ettevõtluspäev. Sel aastal on fookus rohkem juba tegutsevatel ettevõtetel ja räägitakse, kuidas muutuva ühiskonnaga kaasas käia.

Muutuste mõjust ettevõtte arengule tuleb rääkima strateegilises juhtimises doktorikraadi omav edukas juhtimiskonsultant ja koolitaja Marko Rillo (www.rillo.ee). Põlvamaal hästi tuntud ja mitmekülgselt tegus (Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja, Põlva valla volikogu esimees) ettevõtja Kuldar Leis, kes viimasel ajal on meedias silma jäänud Tartus avatud Tagurpidi maja osanikuna arutleb kaasaegse töötajate värbamise teemal.

Järje võtab üle erinevates ettevõtetes brändi-, tootearendus- ja ekspordijuhina töötanud Leila Haugas (Butterfly Design OÜ), kes oma eksportimise oskusteavet müüb teenusena ka kaugetesse maadesse nagu nt Jaapan ja Taiwan. Leila jagab mõned vihjed ja tutvustab tööriistu, mille abil turgu püüda. Lisaks selgitab ta müügikanalite erinevusi ning seletab lahti ekspordi valdkonnas olulised terminid ja nende tähendused erinevates riikides. Leila on abiks olnud ka mitmetele väikeettevõtetele. Näiteks aitas ta Saksamaa turule jõuda Wiera küünlakojal. Seda kogemust tulebki vahendama Põlvamaa oma tegija Merilin Alve – Wiera küünlakoja perenaine, kes räägib värsketest ekspordi esimestest sammudest ja osalemisest välismessil Saksamaal.

Ettevõtluspäeva lõpetuseks jagavad Allan Oras ja Martti Sala (Disaintekstiil OÜ) oma kogemust, kuidas tippsportlasest ettevõtjaks „ümber kehastuda". Viimase ettekandega esineb pika personali-turunduskogemusega Signe Ventsel (Brandmoon OÜ), kes teeb juttu persoonibrändist – millega on tegu ja kuidas iseenese areng ettevõtluseks pöörata.

Ettevõtluspäeval osalemine on tasuta. Registreerimine on avatud 27. septembrini (k.a.): https://goo.gl/sQHxoE

Ettevõtlusnädala pikaajalisem eesmärk on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse ning innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid astuma järgmisi samme.

Põlvamaa ettevõtluspäeva korraldab Põlvamaa Arenduskeskus ja rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".
 

Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938 / 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee