Kesk 20, Põlva 63308
Tel: 504 4102
E-post: pak@polvamaa.ee 
www.polvamaa.ee/pak

Põhikiri

Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus (PAK) on asutatud 30. juunil 2003. aastal maakonna kohalike omavalitsuste poolt ning selle põhiülesandeks on Põlvamaa arengu edendamine ja suunamine, seda nii ettevõtluse ja arendustegevuse, kogukondade ja vabaühenduste, turismi, kultuuri, hariduse, tervisedenduse kui ka mainekujunduse valdkonnas.

Põlvamaa Arenduskeskus pakub tasuta nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele. Lisaks viib Põlvamaa Arenduskeskus ellu maakondlikult ja piirkondlikult olulisi arendus- ja elukeskkonna parendamise projekte.

Põlvamaa Arenduskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste (MAK) võrgustikku, kus töötab üle 140 spetsialisti ja konsultandi (www.arenduskeskused.ee).
 

Nimi Amet Mob E-post
Aarne Leisalu juhataja 504 4102 aarne.leisalu@polvamaa.ee
Kuldar Leis

Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja

504 8123 kuldar.leis@arenduskeskused.ee
Aivo Ülper arendusspetsialist 5300 8771 aivo.ylper@polvamaa.ee
Diana Plakso ettevõtluskonsultant 527 5899 diana.plakso@polvamaa.ee
Anette Org projektijuht 5822 9895 anette.org@polvamaa.ee
Kaisa Tammoja mittetulundusühenduste konsultant 510 9433 kaisa.tammoja@polvamaa.ee
Kristi Kahu turismiarendusjuht 5554 3907 kristi.kahu@polvamaa.ee
Asser Jaanimets kultuurispetsialist

5331 0508

asser.jaanimets@polvamaa.ee
Kertu Anni kommunikatsiooni ja hariduskoostöö koordinaator 5887 6870 kertu.anni@polvamaa.ee
Irena Viitamees ennetustöö spetsialist

5568 6111

irena.viitamees@polvamaa.ee
Viive Pilberg raamatupidaja-konsultant 507 1180 viive.pilberg@polvamaa.ee

 

 

« Tagasi

Põlva- ja Võrumaa turismiettevõtjad külastasid Vidzeme piirkonda Lätis

20.-21. november 2017 viibisid Põlva- ja Võrumaa turismiettevõtjad ühisel õppereisil Põhja-Lätis, Vidzeme piirkonnas.

Õppereisi esimest päeva alustati ekskursiooniga nõukogudeaegsesse salapunkrisse, mis asub Līgatne taastusravikeskuse all ja kuhu NSV Liidu ajal oli tuumasõja puhuks sisustatud varjupaik kohalikule Läti kommunistliku võimu eliidile. Līgatne linn ise on kuulus oma paberivabriku ümber tekkinud ning 19. sajandist ehedana säilinud tööstus- ja puitarhitektuuri poolest. Reisiseltskond tutvuski varjendi külastamise järgselt kahjuks ligi kolm aastat tagasi oma töö lõpetanud Līgatne paberivabrikuga. Pärastlõunal kohtuti Sigulda Arenguagentuuri juhataja Laura Skrodelega, külastati Sigulda bobirada ja aprillis avatud spordikeskust, kus on ujula, jooksurada, pallimängude saal, treeningsaalid jpm.

Teist päeva alustati jalutuskäiguga Cēsise linnas, millele järgnes kohtumine Vidzeme Turismiassotsiatsiooni esindaja Raitis Sijatsiga. Enne lõunat külastati veel Straupe endist postijaama, mis asub vanal Tartu-Riia kaubateel. Seal peetakse paar korda kuus taluturgu ja müüakse 50 km raadiuses tegutsevate väiketootjate kaupu. Õppereisi lõpetas Valmiera turismiinfokeskuse külastus ja arutelu.

"Õppereis Lätti võimaldas meil tutvuda lähinaabrite tegevustega turismi alal, kuid samas võrgustuda ka omavahel. Põlva- ja Võrumaa moodustavad ju ühe turismipiirkonna, mida on mõistlik ühiselt turundada. Reisi vältel saime omavahel koostööalaseid mõtteid vahetada ja naabritelt inspiratsiooni saanuna planeerida ühiseid tegevusi edaspidiseks. Siin tulid kasuks Läti turismisihtkohtade poolt esitatud ülevaated projektidest ja võrgustikest (nt toiduvõrgustik Slow Food). Sellel õppereisil avaldasid enim muljet Sigulda piirkonna brändi oskuslik kasutamine linnaruumis, trükistel ja meenetel, Līgatne nõukogudeaegse punkri väga elamuslik esitlus ning Straupe postijaam," võtsid õppereisi kokku Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu ja Võrumaa Arenguagentuuri turismikoordinaator Kadri Moppel.

Põlvamaa turismiettevõtjate osalemist õppereisil rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Õppereisi viisid koostöös läbi Põlvamaa Arenduskeskus, Võrumaa Turismiliit ja Võrumaa Arenguagentuur.
 

Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee