Kesk 20, Põlva 63308
Tel: 799 8938
E-post: pak@polvamaa.ee 
www.polvamaa.ee/pak
Põhikiri

Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus on asutatud 30.06.2003 maakonna omavalitsuste poolt ning selle põhiülesandeks on edendada Põlvamaal ettevõtlust, kodanikuühiskonna tegevusi, viia ellu maakondlikke projekte jne.

Põlvamaa Arenduskeskus pakub tasuta nõustamisteenust alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele, kohalikele omavalitsustele, vabaühendustele ja sihtasutustele ning maakondlikku tuge investoritele.

Põlvamaa Arenduskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku
 

Nimi Amet Mob E-post
Aarne Leisalu juhataja 504 4102 aarne.leisalu@polvamaa.ee
Kuldar Leis

Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja

504 8123 kuldar.leis@polva.ee 
Aivo Ülper arendusspetsialist 5300 8771 aivo.ylper@polvamaa.ee
Diana Plakso ettevõtluskonsultant 527 5899 diana.plakso@polvamaa.ee
Kaisa Tammoja mittetulundusühenduste konsultant 510 9433 kaisa.tammoja@polvamaa.ee
Kristi Kahu turismiarendusjuht 5554 3907 kristi.kahu@polvamaa.ee
Viive Pilberg raamatupidaja-konsultant 507 1180 viive.pilberg@polvamaa.ee

 

« Tagasi

MTÜ Veriora Tsunfti karbid said Põlvamaa Rohelisema märgi

Novembri lõpus lisandus Põlvamaa Rohelisema märgi kandjate hulka MTÜ Veriora Tsunft, kes sai märgi kartongist ja käsitsi valmistatud karpidele. Tsunft valmistab Räpina Paberivabriku kartongist karpe, mida kasutatakse erinevate käsitöötoodete pakendamiseks.

Kartong on valmistatud 100% Eestis kogutud vanapaberist, värvilisele kartongile on lisatud looduslikku värvainet, mille tõttu on karbid valgustundlikud. Karpe valmistavad töötud ja/või osalise töövõimega inimesed. Vastavalt vajadusele rakendatakse tööle kuni viis karbivalmistajat.

Tsunfti karpidesse on pakendatud näiteks Haapsalu salle, käsitööküünlaid, ehteid, trühvleid, makroone jne. Ka Süvahavva Loodustalu maitseainete komplektid on tsunfti toode (siin nii sisu kui pakend). Nimelt on Süvahavva Loodustalu ise tsunfti liige.

Üha enam tiheneb koostöö teiste sotsiaalsete ettevõtetega. Nii on Pärnus tegutsev ning puuetega inimesi rakendav Solve et Coagula leidnud pakendi oma puidust tootele pulgapasjanss ehk Hiina kabe. Peatselt saavad ümbrise ka nende valmistatud lõikelauad. Uuest aastast otsivad ühiseid koostöövorme nii tsunft kui SA Maarja Küla, seda KOPi projekti "Kogemustega koostööni" projekti raames. Põhirõhk on taas pakenditel.

Lisaks pakendite valmistamisele on märgatud ka tsunfti edasiliikumist tootearenduses. Senini on toimunud üksikud pakendite esitlused koos väikese praktilise tööga. Aasta alguses on Lasva Käsitööselts kutsunud Veriora Tsunfti esindajaid osalema oma programmis "Käsitööga väikeettevõtjaks", et jagada kogemusi toote arenduse ja pakendamise teemal nii teoreetiliselt kui praktiliselt.  

MTÜ Veriora tsunfti karbid on kataloogis vaadeldavad aadressil http://verioratsunft.ee/kataloog_webi.pdf

Veriora Tsunft on mittetulundusühing, mis moodustati septembris 2012. Nagu esimene osa nimest ütleb, koondab organisatsioon kohalikke käsitööhuvilisi ja –tegijaid. Tsunft tegutseb uue Räpina valla piirides, karpe valmistatakse Räpinas, erinevaid õpitubasid korraldatakse Verioral, Leevil ja Oraval.

Põlvamaa Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aastast. Tunnistusi on välja antud 77 ja seda kannab ligi kolmsada tootenimetust. Rohelisema märgi loomise mõte tekkis Põlvamaa ettevõtjatel arutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib SA Põlvamaa Arenduskeskus. Rohelisema märgi kujundus ja idee on seotud maakonna tunnuslausega "Põlvamaa – rohelisem elu".
 

Lisainfo:
Kaisa Tammoja
SA Põlvamaa Arenduskeskus
MTÜde konsultant
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee