« Tagasi

Koostöövõrgustik ADAPTER sündmused ootavad osalema!

Tartus 19.-21.aprillil toimuva Maamessi raames saab osaleda järgmistel seminaridel:

Neljapäev, 19.04 kell 13.00 - Kuidas hüvast nõust viimast tilka välja pigistada? Põlevkivi Kompetentsikeskuse labori vanemteadur Hella Riisalu

Praktilised soovitused, kuidas saada maksimaalset kasu nõustamisest, konsultatsioonist ja mida silmas pidada ülikoolide ja muude uurimisasutuste või laboratooriumitega suhtlemisel. Antakse näpunäiteid, kuidas saada võimalikult hüva nõu võimalikult väikese raha eest, sealjuures kvaliteedis kaotamata.

Reedel, 20.04 kell 11.00 - Mida pakub Eesti Maaülikool toidutootjatele? Ivi Jõudu, EMÜ dotsent; Piia Pääso, EMÜ Polli Aiandusuuringute Keskuse juhataja

Äsja valmis Eesti Maaülikooli toiduteaduse ja toiduainete tehnoloogia laborikompleks ehk toidumaja, mis ühendab piima-, liha-, köögivilja-, teraviljatoodete ja jookide valdkonna. Toidumajas on suurepärased võimalused lisaks õppetööle ka teadus- ja rakendusuuringute ning koolituste läbiviimiseks. Toiduainetehnoloogia teadlased saavad aidata välja töötada viimaste teadusuuringutega arvestava retseptuuri ning anda soovitusi, kuidas tõhusamalt toota.

Tutvustatakse marjade ja puuviljade ning taimse tooraine väärindamise ning kvaliteedi ja säilivuse tõstmise võimalusi.

Reedel, 20.04 kell 14.00 - Mee õietolmuanalüüsist. Liisa Puusepp, Tallinna Ülikooli teadur

Nektari ja õietolmuproduktisoon ei pruugi olla erinevate korjetaimed puhul sama, on tolmuteri, mis on mesilastele toiduks ahvatlevamad kui teised, lisaks mängivad rolli nii korjeaeg kui ka õiekuju. Õietolmuanalüüsi tulemuste põhjal võimalik määrata reaalset korjeala ja analüüsitulemuste põhjal toodangut sildistada.

Laupäev, 21.04.2018 kell 11.00 - Põllumehele kasuliku elurikkuse toomine põllumajandusmaastikesse. Aveliina Helm, TÜ vanemteadur

Räägitakse põllumajandusmaastike elurikkuse kasulikkusest põllumehele ja antakse praktilisi näpunäited elurikkuse säilitamiseks ja suurendamiseks. Tutvustatakse, kuidas rajada ja kavandada tolmeldajaid ja põllukahjurite looduslikke vaenlasi toetavaid maastikuelemente.

Seminarid toimuvad Maamessi seminariruumis (A-halli ees). Osalemine on tasuta. ADAPTER on Maamessil B-hallis, boksis B-7.

3. mail kell 11.00-15.00 toimub Tartus Rahvusarhiivi peahoones Noora (Nooruse tn 3) ADAPTERi seminar PAKEND: Ideest kliendini. Seminaril räägitakse lähemalt pakendi elutsükli algusest, millist pakendit on tootele vaja, kuidas luua oma tootele pakend, millised on tarbija ootused pakendile.

Lisainformatsioon ja registreerimine: http://adapter.ee/adapteri-seminar-pakend-ideest-kliendini/

Jooksvat infot leiab ka ADAPTERi FB-lehelt: https://www.facebook.com/adapter.ee/ ja kodulehelt www.adapter.ee.
 

Lisainfo:
Anneli Saaroja
Koostöövõrgustiku haldur
ADAPTER
Tel: 737 4806 / 511 7129
E-post: adapter@adapter.ee