Kesk 20, Põlva 63308
Tel: 504 4102
E-post: pak@polvamaa.ee 
www.polvamaa.ee/pak

Põhikiri

Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus (PAK) on asutatud 30. juunil 2003. aastal maakonna kohalike omavalitsuste poolt ning selle põhiülesandeks on Põlvamaa arengu edendamine ja suunamine, seda nii ettevõtluse ja arendustegevuse, kogukondade ja vabaühenduste, turismi, kultuuri, hariduse, tervisedenduse kui ka mainekujunduse valdkonnas.

Põlvamaa Arenduskeskus pakub tasuta nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele. Lisaks viib Põlvamaa Arenduskeskus ellu maakondlikult ja piirkondlikult olulisi arendus- ja elukeskkonna parendamise projekte.

Põlvamaa Arenduskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste (MAK) võrgustikku, kus töötab üle 140 spetsialisti ja konsultandi (www.arenduskeskused.ee).
 

Nimi Amet Mob E-post
Aarne Leisalu juhataja 504 4102 aarne.leisalu@polvamaa.ee
Kuldar Leis

Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja

504 8123 kuldar.leis@polva.ee 
Aivo Ülper arendusspetsialist 5300 8771 aivo.ylper@polvamaa.ee
Diana Plakso ettevõtluskonsultant 527 5899 diana.plakso@polvamaa.ee
Anette Org projektijuht 5822 9895 anette.org@polvamaa.ee
Kaisa Tammoja mittetulundusühenduste konsultant 510 9433 kaisa.tammoja@polvamaa.ee
Kristi Kahu turismiarendusjuht 5554 3907 kristi.kahu@polvamaa.ee
Asser Jaanimets kultuurispetsialist

5331 0508

asser.jaanimets@polvamaa.ee
Kertu Anni kommunikatsiooni ja hariduskoostöö koordinaator 5887 6870 kertu.anni@polvamaa.ee
Irena Viitamees ennetustöö spetsialist

5568 6111

irena.viitamees@polvamaa.ee
Viive Pilberg raamatupidaja-konsultant 507 1180 viive.pilberg@polvamaa.ee

 

 

« Tagasi

Kagu-Eesti ettevõtlike koolide talvekoolis arutati eeskujuks olemise teemadel

Talvevaheajal kogunesid ettevõtlike koolide õpetajad taas Kubijal, et pidada maha juba teine ühine talvekool. Seekord osalesid lisaks Põlvamaale ka Valga- ja Võrumaa ettevõtlike koolide õpetajad. Vahetati ettevõtlikus koolis töötamise kogemusi ning õpiti end liidrite ja mentoritena paremini tundma.

Talvekooli alustati ettevõtliku õppe kohaselt: iga kooli võistkonnal tuli lahendada kaks ülesannet ja jagada kolleegidele oma kogemust ettevõtliku koolina. Räägiti, milliseid ettevõtlikke tegevusi  on tehtud, mida on õpitud, millised on muutused ning kuhu tahetakse jõuda. Igal koolil oli oma loo esitlemiseks aega 10 minutit, mis vastavalt ettevõtliku kooli ideoloogiale tuli sisustada loominguliselt ja põnevalt.

Päeva teises pooles viis organisatsioonikonsultant ja –treener Margus Alviste läbi koolitusprogrammi „Õpetajast liidriks ja mentoriks", mis andis sisu ka teisele koolituspäevale. Alviste on turul tegutsenud juba üle 20 aasta. Tema koolitusi on külastanud üle 70 000 inimese ja ta on töötanud enam kui 900 organisatsiooniga. Ta keskendub strateegilise ja üldjuhtimise, protsessi- ja projektijuhtimise, turunduse, läbirääkimiste, teeninduse ja müügi, koostöö ja meeskonnatöö, avaliku esinemise ning enesejuhtimise temaatikatele.

Läbitud koolitusprogramm aitab õpetajatel paremini mõista nende rolli noorte üldisel kujunemisel. Nad oskavad end liidri ja mentorina paremini analüüsida ning koolituselt kaasa saadud uued ideed aitavad neil liidri ja mentori rollis oma võimekust arendada ja motivatsiooni hoida.

„See talvekool oli üles ehitatud uutmoodi ja põnevalt. Lektori ja osalejate vahel arenesid huvitavad käitumispsühholoogia alased vestlused," kirjeldas seekordset talvekooli Vastse-Kuuste Kooli direktor Inge Kalle.

Talvekoolis osales 32 õpetajat Põlvamaa ettevõtlikest koolidest (Saverna Põhikool, Mooste Põhikool, Vastse-Kuuste Kool, Kanepi Gümnaasium), 15 õpetajat Võrumaalt (Värska Gümnaasium, Mikitamäe Kool) ja 12 õpetajat Valgamaalt (Hargla Kool, Lüllemäe Kool, Valga Põhikool).

Jätkuvalt on ka teised Põlvamaa koolid oodatud ettevõtlike koolide võrgustikuga liituma! Rohkem infot leiab: www.evkool.ee.

Põlvamaal koordineerib „Ettevõtliku kooli" võrgustiku tegevust SA Põlvamaa Arenduskeskus. Maakondliku võrgustiku tegevusi toetatakse Euroopa Liidu meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".
 

Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938 / 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee