Kesk 20, Põlva 63308
Tel: 504 4102
E-post: pak@polvamaa.ee 
www.polvamaa.ee/pak
Põhikiri

Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus (PAK) on asutatud 30. juunil 2003. aastal maakonna kohalike omavalitsuste poolt ning selle põhiülesandeks on Põlvamaa arengu edendamine ja suunamine, seda nii ettevõtluse ja arendustegevuse, kogukondade ja vabaühenduste, turismi, kultuuri, hariduse, tervisedenduse kui ka mainekujunduse valdkonnas.

Põlvamaa Arenduskeskus pakub tasuta nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele. Lisaks viib Põlvamaa Arenduskeskus ellu maakondlikult ja piirkondlikult olulisi arendus- ja elukeskkonna parendamise projekte.

Põlvamaa Arenduskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste (MAK) võrgustikku, kus töötab üle 140 spetsialisti ja konsultandi (www.arenduskeskused.ee).
 

Nimi Amet Mob E-post
Aarne Leisalu juhataja 504 4102 aarne.leisalu@polvamaa.ee
Kuldar Leis

Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja

504 8123 kuldar.leis@polva.ee 
Aivo Ülper arendusspetsialist 5300 8771 aivo.ylper@polvamaa.ee
Diana Plakso ettevõtluskonsultant 527 5899 diana.plakso@polvamaa.ee
Kaisa Tammoja mittetulundusühenduste konsultant 510 9433 kaisa.tammoja@polvamaa.ee
Kristi Kahu turismiarendusjuht 5554 3907 kristi.kahu@polvamaa.ee
Asser Jaanimets kultuurispetsialist

5331 0508

asser.jaanimets@polvamaa.ee
Kertu Anni kommunikatsiooni ja hariduskoostöö koordinaator 5887 6870 kertu.anni@polvamaa.ee
Irena Viitamees ennetustöö spetsialist

5568 6111

irena.viitamees@polvamaa.ee
Viive Pilberg raamatupidaja-konsultant 507 1180 viive.pilberg@polvamaa.ee

 

 

« Tagasi

Jõulukuu Põlvamaal

Jõulud on aasta imeliseim aeg. Parim kingitus, mida saad teha endale ja oma kallitele lähedastele, on koos veedetud aeg! Siit leiad lühikese ülevaate, kuhu minna ja mida teha koos pere, sõprade või kolleegidega.

Eesti Maanteemuuseumis viiakse 12.-22. detsember läbi programmi „Jõulud postijaamas". Programmi käigus rännatakse ajas 150 aastat tagasi ja tehakse peatus vanas Varbuse postijaamas, kus on parajasti käimas jõulueelsed askeldused. Tegevust leidub nii väikestele kui suurtele külalistele. Osalejatele jõuluüllatus, südantsoojendavad pühadesoovid ja kosutav jõulujook.

Pokumaa jõulukuu eriprogramm (8.-17. detsember) kutsub osa saama näidendist „Päikese kodu", mis pajatab loo sellest, kuidas peitu pugenud päike jätab väikese Kauri enda järele igatsema ja mis siis edasi saab. Etendus sobib lastele vanuses 5-10, aga ka kõigile lapsemeelsetele. Lisaks etendusele on võimalik kokku panna oma jõuluprogramm järgnevatest tegevustest: näomaalingud, ringkäik talvises metsas, Pokukoja ekskursioon, pokude meisterdamine, piparkookide kaunistamine.

6.-21. detsembrini saab jõuluootuse aega sisustada ka Põlva Talurahvamuuseumis, kus kohtab haldjat, kes vajab abi nii kaasamõtlemises kui -toimetamises. Ta juhatab meid jälgedele, mis viivad lapsed otsima ja leidma, vihast meelt lepitama ja kahtlusi hajutama, hädasolijat aitama ja õiget teeotsa kätte näitama. Lisaks saavad lapsed piiluda muuseumimajadesse ning kohtavad seal mitutki huvitavat tegelast.

Lootvina külakeskuses on 7.-9. detsembrini avatud jõulupesa, kus ka sel aastal on jõululaut, kus lambad, kitsed, pardid ning teised karvased ja sulelised ootavad paitamist ja nunnutamist. Jõuluvana postkontoris saab meisterdada ingleid ja avatud on jõulupood, kus saab pruukida kuuma jooki koos jõuluküpsisega ja midagi põnevat ka kaasa osta.

Hurmi külas tegutsev Kirsi Ponitalu kutsub jõulukuul kõiki väiksemaid ja suuremaid ponisõpru ratsutama, jalutuskäikudele loodusesse, aga ka näiteks fotosessioonile väli jõulustuudiosse (fotograaf Merily Järveots) ning 23.-26. detsembril toimuvatele saanisõitudele.

Mesipuu talu Kanepi vallas kutsub tutvuma väikeste lambatallede, pehmete jäneste ja ka teiste taluloomadega ning töötuppa medaleid meisterdama. Kehakinnituseks pakutakse sooja teed ja kooki.

Wiera küünlakoda pakub välja maagilise jõuluprogrammi, mis sisaldab inspireerivat talulugu koos väiketootmise tutvustusega; töötuba "Aromaatsete käsitööküünalde valmistamine" ja kohvipausi koos taluköögi suupistevalikuga.

Seto Talumuuseum viib läbi jõuluprogrammi "Talsipühad Setomaal", mille käigus tutvustatakse talsipühasid ja räägitakse vanadest pühadeaegsetest kommetest. Lüübnitsa külakeskuses toimub aga 7.-27. detsembrini Seto jõulumaa. See on muinasjutt suurtele ja väikestele. Seto jõulumaal saab koos päkapikkudega lustida ja meisterdada, jõuluvanale kirja teele panna, aga ka ise jõuluvanaga kohtuda.

Vana aasta saab pidulikult ära saata Pesa hotellis, mille aastavahetuse pakett sisaldab majutust, neljakäigulist õhtusööki hotelli restoranis, hilist buffee hommikusööki, virgutavat ujumisvõimalust ning hilist check-outi.

Täpsema info kõigi jõuluprogrammide ja jõulukuul Põlvamaal toimuvate sündmuste kohta leiad: http://visitpolva.ee/joulusyndmused