Kesk 20, Põlva 63308
Tel: 799 8938
E-post: pak@polvamaa.ee 
www.polvamaa.ee/pak
Põhikiri

Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus on asutatud 30.06.2003 maakonna omavalitsuste poolt ning selle põhiülesandeks on edendada Põlvamaal ettevõtlust, kodanikuühiskonna tegevusi, viia ellu maakondlikke projekte jne.

Põlvamaa Arenduskeskus pakub tasuta nõustamisteenust alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele, kohalikele omavalitsustele, vabaühendustele ja sihtasutustele ning maakondlikku tuge investoritele.

Põlvamaa Arenduskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku
 

Nimi Amet Telefon Mob E-post
Hegri Narusk juhataja 799 8958 512 9072 hegri.narusk@polvamaa.ee
Kuldar Leis

Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja

  504 8123 kuldar.leis@polva.ee 
Diana Plakso ettevõtluskonsultant 799 8938 527 5899 diana.plakso@polvamaa.ee
Kaisa Tammoja mittetulundusühenduste konsultant 799 8936 510 9433 kaisa.tammoja@polvamaa.ee
Kristi Kahu turismiarendusjuht 799 8938 5554 3907 kristi.kahu@polvamaa.ee
Viive Pilberg raamatupidaja-konsultant 799 8936 507 1180 viive.pilberg@polvamaa.ee

 

« Tagasi

Ettevõtlusnädal algas turismipäevaga Tsentris

2. oktoobril tutvustasid Kristi Kahu (SA Põlvamaa Arenduskeskus turismiarendusjuht), Kadri Moppel (SA Võrumaa Arenguagentuur turismikoordinaator) ja Elin Priks (MTÜ Setomaa Turism tegevjuht) 2017. aasta turismitegevusi ja järgmise aasta plaane. Samuti räägiti kogukondlikust ettevõtlikkusest ja tutvustati piirkondlikke kaubamärke Rohelisem märk ja Uma Mekk. Turismipäeva raames kohtuti ka 17 Hongkongist saabunud meediatöötaja ja reisikorraldajaga, kellele anti ülevaade piirkonnast.

Turismialaseid koostöökogemusi jagasid külalised Saaremaalt ja Hiiumaalt – Saaremaa Turismi projektijuht Angela Nairis ja Hiiu maakonna turismikoordinaator Maria Ruubas. Tehakse tööd selle nimel, et (välis)külastajad külastaksid ühe reisi ajal mõlemat saart. Selleks tuleb rõhutada saartevahelise ühenduse olemasolu ja tutvustada üksteise tooteid ja teenuseid. Koostöömomentidena toodi veel välja välismessidel osalemist, ühiste trükiste koostamist jms. Räägiti ka külastusstatistika kogumisest, mida saarte puhul on lihtsam teostada, kuna praamiga liikumist saab kontrollida.

Turismipäeval anti ülevaade turismistatistikast ning räägiti Põlva-, Võru- ja Setomaa tulevikuplaanidest ja ühistest tegemistest. Riikliku turismiportaali www.puhkaeestis.ee andmetel on piirkonnas 128 majutuskohta (Põlva mk 46, Võru mk 82), 73 aktiivse puhkuse toodet (Põlva mk 43, Võru mk 30, sh ühel ettevõttel võib olla mitu toodet) ning 40 toitlustuskohta (Põlva mk 13, Võru mk 27). Ööbimiste arv perioodil jaanuar-juuli on Lõuna-Eestis tugevalt kasvanud ning seda eelkõige tänu Tartu uutele objektidele: ERM, V Spa.

„Ettevõtjate tagasiside on olnud, et suvehooaeg oli lühike ning hakkas hiljem kui tavaliselt. Vaatamata heitlikule suveilmale läksid suuremad üritused hästi ning inimesi jagus igale poole. Kui külastajate arvu määramine saartel on üsna lihtne, siis meie piirkonnas saame lähtuda majutusasutuste, muuseumite jm atraktsioonide ning sündmuste külastusnumbritest. Need aga ei näita kogu piirkonna külastatavust, sest ööbitakse ju ka sõprade-tuttavate juures, looduses ning esineb ka karavaniturismi," kirjeldas olukorda Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu.

Ühistest tegevustest toodi välja osalemine Lõuna-Eesti ühispinnal Riias Balttour 2018 messil ja kampaaniad sotsiaalmeedias (nt muuseumiöö, koolivaheaja tegevused). Ideena käidi välja ka Kagu-Eestit tutvustav õppereis Põhja-Läti turismitöötajatele.

Põlvamaa Arenduskeskusel on lähiajal kavas korraldada rohemajanduse väiketootjate ja turismiettevõtete õppereis Lätti Latgale rajooni ning digiturunduse teemaline koolitus turismiettevõtjatele. Samuti valmistutakse  turismimessiks Tourest, mis toimub 9.-11. veebruaril 2018 Tallinnas, kus Põlvamaa ettevõtted on esindatud nii Puhka Eestis hallis kui ka sisustavad tegevustega lasteala. 

Turismipäeva lõpetas ringkäik Tsentris. Tegemisi tutvustas turundusjuht Hille Lillemägi.

Turismipäev toimus SA Põlvamaa Arenduskeskuse, SA Võrumaa Arenguagentuuri ja MTÜ Setomaa Turism koostöös. Turismipäeva korraldamist rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".
 

Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee