Kesk 20, Põlva 63308
Tel: 504 4102
E-post: pak@polvamaa.ee 
www.polvamaa.ee/pak

Põhikiri

Sihtasutus Põlvamaa Arenduskeskus (PAK) on asutatud 30. juunil 2003. aastal maakonna kohalike omavalitsuste poolt ning selle põhiülesandeks on Põlvamaa arengu edendamine ja suunamine, seda nii ettevõtluse ja arendustegevuse, kogukondade ja vabaühenduste, turismi, kultuuri, hariduse, tervisedenduse kui ka mainekujunduse valdkonnas.

Põlvamaa Arenduskeskus pakub tasuta nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele. Lisaks viib Põlvamaa Arenduskeskus ellu maakondlikult ja piirkondlikult olulisi arendus- ja elukeskkonna parendamise projekte.

Põlvamaa Arenduskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste (MAK) võrgustikku, kus töötab üle 140 spetsialisti ja konsultandi (www.arenduskeskused.ee).
 

Nimi Amet Mob E-post
Aarne Leisalu juhataja 504 4102 aarne.leisalu@polvamaa.ee
Kuldar Leis

Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja

504 8123 kuldar.leis@arenduskeskused.ee
Aivo Ülper arendusspetsialist 5300 8771 aivo.ylper@polvamaa.ee
Diana Plakso ettevõtluskonsultant 527 5899 diana.plakso@polvamaa.ee
Anette Org projektijuht 5822 9895 anette.org@polvamaa.ee
Kaisa Tammoja mittetulundusühenduste konsultant 510 9433 kaisa.tammoja@polvamaa.ee
Kristi Kahu turismiarendusjuht 5554 3907 kristi.kahu@polvamaa.ee
Asser Jaanimets kultuurispetsialist

5331 0508

asser.jaanimets@polvamaa.ee
Kertu Anni kommunikatsiooni ja hariduskoostöö koordinaator 5887 6870 kertu.anni@polvamaa.ee
Irena Viitamees ennetustöö spetsialist

5568 6111

irena.viitamees@polvamaa.ee
Viive Pilberg raamatupidaja-konsultant 507 1180 viive.pilberg@polvamaa.ee

 

 

« Tagasi

Algab registreerimine rahvusvaheliste messide külastusreisidele

Maakondlike arenduskeskuste võrgustik koostöös erialaliitude ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) kuulutab välja registreerimise välismesside külastamiseks. Osalema oodatakse erinevate valdkondade ettevõtete esindajaid. Messikülastuste eesmärk on aidata ettevõttetel välja arendada uusi tooteid ja teenuseid ning asuda eksportima.

"Pakume ettevõtetele võimalust külastada koostöös erialaliitudega välja valitud messe ja tutvuda seal uute trendidega toodete ning tehnoloogiate osas", ütles projekti kommenteerides Lääne-Eesti Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Andres Huul.

Lisaks ülevaatega erinevatel turgudel toimuvast, saavad ettevõtjad messikülastuse käigus tuttavaks teiste samas sektoris tegutsejatega ning vahetada oskusteavet.

Huule sõnul saavad ekspordiga alustajad sel viisil julgustust kogenumatelt ning on rohkem motiveeritud oma toodete arendamisel ning välisturgudele minekul.

"Kogenud eksportijad on messikülastusreisi väärtusena nimetanud innovaatiliste ideede leidmist, võrdlusvõimalust globaalsete turuliidritega, võimalust kohtuda olemasolevate ja uute tarnijatega ning uute võimalike koostööpartnerite leidmist koduturul", märkis Huul.

Saaremaa Arenduskeskuse arendusjuht Rainer Paenurk lisab: "On ülimalt oluline olla kursis valdkonna arengutrendidega ning ühiselt koordineeritud messikülastused annavad selleks suurepärase võimaluse. Pea igal maakondlikul arenduskeskusel on korraldada piirkonna majandusstruktuuris enim osakaalu andvas valdkonnas vastav messikülastus. On keskusi, kes korraldavad ühiskülastusi rohkem. Saaremaa Arenduskeskusel koostöös Eesti Meretööstuse Liidu ja Väikelaevaehituse Kompetentsikeskusega on hea meel kutsuda laevaehituse, sadamate halduse ja merendusega seotud teenusepakkujaid Navexpo International messile Prantsusmaal Loerientis."

Messikülastustest võivad osa võtta kõik Eesti äriühingud, kes sellest kasu võiksid saada. Registreerunute hulgast valiku tegemisel on eelistatud ekspordipotentsiaaliga ettevõtted. Osalejal tuleb tasuda 50% külastusega seotud reisikuludest, teise poole rahastajaks on EASi vahendusel Euroopa Regionaalarengu Fond.

Messid on valitud selliselt, et oleks kaetud erinevaid tegevusvaldkondi. Nii leiavad omale sobiva messi näiteks tekstiili-, IT-, toidu-, puidu-, plasti- ja ehitusettevõtjad, merenduse- ja laevaehitusega tegelejad ja teised huvilised.

Messikülastustele saab kandideerida veebruarikuu jooksul. Täpsem info messide ja kandideerimistingimuste kohta on avaldatud maakondlike arenduskeskuste võrgustiku kodulehel arenduskeskused.ee ning kõikide maakondlike arenduskeskuste kodulehtedel.

Messikülastuste korraldamisega on loodud vähemalt saja ettevõtte esindajale võimalus oma ettevõtte jaoks häid kogemusi avastada.


Lisainfo:
Silja Talviste
MAK võrgustiku koordinaator
Tel: 5330 8130
E-post: silja@arenduskeskused.ee