Mooste folgilt noppis peapreemia Maarja Nuut

25. aprilli hiliste õhtutundideni kestnud Eesti rahvamuusikatöötluste festivali "Moisekatsi Elohelü" peapreemia pälvis professionaalse seade ja veenva esitusega viiuldaja Maarja Nuut.

Lisaks peapreemiale anti välja ka mitmeid eripreemiaid ja auhindu. Kohustusliku loo parima töötluse eest sai 500 eurose preemia Eesti-Rootsi bänd Folk@Rockare. Noortepreemia ja 300 eurot auhinnaraha pälvis ansambel Singelus Tartust ning muusikakonkursside eripreemia Mirva Tarvainen Soomest.

Põlva Maavalitsuse välja pandud publikupreemia ja festivali Juu Jääb auhinna Vaarema Ketas viis koju samuti Maarja Nuut.

Viljandi Pärimusmuusika festivali auhinna, kutse festivalile esinema, sai ansambel KoKoKo. Eesti Rahvaluule Arhiivi ja Seto folgi auhinna pälvisid Kristi Kool ja Janne Suits.

Festivali patroon Ingrid Rüütel andis oma auhinna, väikse kandle, üle õpilastega esinenud Marju Varblasele. Niisamuti hindas ka Võru Instituut oma auhinna vääriliseks õpilastega esinenud Marju Varblast.

Žürii esimehe Ando Kivibergi sõnul oli otsuse langetamine keeruline ning häid esitusi mitmeid. Lisaks Ando Kivibergile kuulusid võistluskontserdi žüriisse festivali patroon Ingrid Rüütel, helilooja Tauno Aints, muusik Villu Veski ja Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Juko-Mart Kõlar.

Festivali võistluskontserdil astus lavale neliteist muusikalist kollektiivi. Kõik võistluskontserdil esinejad esitasid kaks lugu, millest üks oli kõigile ühesugune korraldajate poolt etteantud lugu ja teine osalejate endi vabalt valitud rahvamuusikatöötlus. Sel aastal oli kohustuslikuks looks Mooste lauliku Alice Porosoni laul "Üts' nuur' ja illos tütarlats" ("Üks noor ja ilus tütarlaps"), mille kõik esitajad oma seadete ja töötlustega täiesti erinevaks ja omataoliseks olid muutnud.

Võistluskontserdi lõppedes pakkus publikule vaatemängu ja eripärast muusikalist elamust Peeter Rebase muusikaline projekt Möirakannel.

24-25. aprillil Mooste mõisakompleksis toimunud 16. Eesti rahvamuusikatöötluste festival on ellukutsutud selleks, et meie rahvamuusika ei kaoks, vaid elaks edasi tänapäeva muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides.

Foto (Riho Semm): peapreemia pälvinud Maarja Nuut


Lisainfo:
Maret Reinumägi
Pressiesindaja
Tel: 5693 8148
E-mail: maret.reinumagi@gmail.com