« Tagasi

Esmakordselt toimuv filmifestival Kino maale teeb kummarduse Nukufilmi loomingule

Priit Pärna Animafilmifestivalist välja kasvanud filmifestival Kino maale toob alates 9. oktoobrist vaatajateni kolm värviküllast nädalat, keskendudes animatsioonile ja eeskätt Nukufilmi loomingule läbi kuue aastakümne.

Kino maale filmifestivaliga saavad kaasa lüüa kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti, näidates 9.-29. oktoobrini festivali erinevaid programme. Tänaseks on Jurtšenko sõnul näitamiskohana filmid näitamiseks valinud ligi 80 raamatukogu, kultuuri- ja rahvamaja ning kooli ja lasteaia, mis ületab kõik ootused mitmekordselt, kokku on festivali filmide näitamiskohti üle 100.

Filmifestivali Kino maale fookus on tänavu animatsioonižanril ning suuresti Nukufilmi 60. sünnipäeval. Nii ongi vanim animatsioon 1957. ning värskeim 2017. aastast.

"Koostöös Nukufilmiga oleme kokku pannud nostalgiahõngulise koondprogrammi, kus väikestel animasõpradel on avastamisrõõmu ning suurtel äratundmisrõõmu. Kaks programmi on pühendatud ka tänavustele juubilaridele - animaator Mati Kütt tähistab 70. ning režissöör Hardi Volmer 60. sünnipäeva," märkis filmifestivali Kino maale peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Festivali kavas on kokku üheksa põhi- ja kolm eriprogrammi, animatsioonikoolitus ja -konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele.

"Festivali eriprogrammide näitamisega löövad taas kaasa pikaajalised animasõbrad Elron, Go Bus ja Eesti Kaitsevägi. Koostöös Nukufilmi Lastestuudioga jätkame oma olulisimat missiooni - noorte animaatorite koolitamist," lisas Jurtšenko.

Rongianimatsioon toob festivali Elroni reisijateni suundadel Tallinn-Tartu, Tartu-Valga, Tallinn-Narva, Tallinn-Viljandi ning Bussianimatsioon jõuab animasõpradeni 15 Go Busi kaugliini bussis Tallinn-Pärnu, Tallinn-Haapsalu, Tallinn-Kuressaare, Tallinn-Kärdla, Tartu-Haapsalu, Tallinn-Rakvere suundadel . Militaaranimatsiooni filminäitamisega liitus ka 1. jalaväebrigaadi Sõdurikodu. Laste ja koolinoorte animatsioonikoolitused toimuvad 9.-11. oktoobrini Tapa Gümnaasiumis.

Kino maale jõuab tänavu peaaegu kõikidesse Eesti maakondadesse. Leia endale lähim kodune kinosaal ja meelepärased programmid www.kinomaale.ee. Ela festivali tegemistele kaasa ka Facebooki fännilehel www.facebook.com/kinomaale.

Filmifestival Kino maale loodi 2017. aastal Tapal. Tänavune festival kestab 9.-29. oktoobrini ning kannab Euroopa festivalide ühenduse EFFE kvaliteedimärki. Tapa Vallavalitsus ja MTÜ Tapa Linna Arengu Selts korraldasid aastatel 2012-2016 ka Priit Pärna animafilmifestivali.

Filmifestivali Kino maale korraldavad Tapa Vallavalitsus ja MTÜ Tapa Linna Arengu Selts. Festivali korraldamist toetavad Pria toetusmeede Leader Eesti, Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp, Eesti Filmi Instituut, Päts OÜ ja pubi Tareke. Koostööpartneriteks on Nukufilm, MTÜ Nukufilmi Lastestuudio, Eesti Filmi Instituut ja Tallinnfilm, Tapa Kultuurikoda, Tapa Gümnaasium, Go Bus, Elron, Lansar Grupp OÜ, Kuma AS, ligi 80 tubli kultuuri- ja hariduseasutust üle terve Eesti jt.


Lisainfo:
Indrek Jurtšenko
Peakorraldaja
Filmifestival Kino maale
Tel: 529 0785
E-post: indrek.jurtsenko@tapa.ee