« Tagasi

Põlvamaa Arenduskeskus koostöös meistergiid Laura Tauliga kutsuvad osalema Põlvamaa giidide koolitusel

Sel sügisel toimub Põlvamaa Arenduskeskuse eestvedamisel 8-päevane koolitussari (64 akadeemilist tundi), mis koosneb neljast kahepäevasest moodulist, milles käsitletakse giiditöö kutseoskusi ja ekskursiooni läbiviimise metoodikat. Praktiline koolitus sisaldab ka õppereise ning koduseid ülesandeid.

AJAKAVA

15. - 16. oktoober algusega kell 10 hotell Pesa seminariruumis
Giiditöö olemus, kes/mis on giid, giidi ülesanded, vastutus, giidi rolli muutumine ajas, giidi oskused, vajalikud teadmised ja kust neid ammutada; kodune ülesanne järgmiseks korraks.

29. - 30. oktoober algusega kell 10 (toimumiskoht täpsustamisel)
Giiditeksti koostamise põhimõtted, giiditeksti loomine, olemasolevatest teadmistest sobiva ja vajaliku valimine, giiditeksti esitamine, jutuvestmine; kodune ülesanne järgmiseks korraks.

12. - 13. november algusega kell 10 (toimumiskoht täpsustamisel)
Ekskursiooni marsruudi koostamise põhimõtted, teekaart, liikumine ajas ja ruumis; kodune ülesanne.

26. - 27. november algusega kell 10 "Praktika on tõe kriteerium ..." (toimumiskoht täpsustumisel)

Koolituse sisuline ülesehitus eeldab, et samad õppijaid osalevad kõigil kaheksal päeval. Osalemistingimused: vähemalt keskharidus, eelregistreerimine ja motivatsioonikiri. Koolitus lõppeb atesteerimisega 10. detsembril (tasu 45€). Atesteerimist saab teha eesti, inglise, vene ja saksa keeles.

Giidide koolitus, koolitusmaterjalid, lõunasöögid ja kohvipausid koolituspäevadel ning praktilised õppereisid on koolitatavatele tasuta. Õppijate majutus- ja transpordikulusid korraldaja ei kata.

„Pikisilmi oodatud Põlvamaa giidide koolitus saab lõpuks teoks! Loodan ja ka usun, et koolituse läbimise ja atesteerimisega saab maakond juurde mitu väga head giidi, kellest saavad koostööpartnerid turismiettevõtjatele ja erinevatele organisatsioonidele," rõõmustas koolituse üle Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu.

Koolitussarja läbiviija Laura Taul on 25-aastase kogemusega tegevgiid ning Tallinna Giidide Ühingu ja Eesti Giidide Liidu asutajaliige. Ta on taotlenud Tallinna Giidide Ühingu vastuvõtmist Ülemaailmse giidide organisatsiooni (WFTGA) liikmeks ja toonud selle organisatsiooni kongressi 2011. aastal ka Eestisse.

„Algusest peale olen kaitsnud põhimõtet, et oma kodukohta oskab kõige paremini tutvustada ikka kohalik inimene. Leian, et praeguse ülemaailmastumise tingimustes on see üha olulisem ja see on trend, mida hindavad ka meie külalised, olgu nad siis kõrvalvallast, pealinnast, naabermaalt või lausa teiselt poolt maakera," sõnas meistergiid Laura Taul.

Giidikoolitusel osalemiseks tuleb soovijatel ennast hiljemalt 12. oktoobriks (k.a) registreerida ning saata motivatsioonikiri e-mailil kristi.kahu@polvamaa.ee. Giidide koolitusel saab osaleda kuni 15 inimest.

Põlvamaa giidide koolitust rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".
 

Lisainfo:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee