« Tagasi

Põlvamaa energeetikakonverents tuleb taas

26. oktoobril toimub Põlva Gümnaasiumis V Põlvamaa energeetikakonverents "Nutikas energia - mitte ainult säästupirn", millega tähistatakse ühtlasi kümne aasta möödumist maakonna esimesest energeetikakonverentsist. Päeva avaesinejaks on Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, kes räägib energiajulgeolekust Eestis ja Euroopas.

"Põlvamaa on alati proovinud siduda ennast rohelise mõtteviisi ja energiasäästliku tarbimise propageerimisega ning energeetikakonverentside korraldamine on aidanud seda mõtet kinnistada. Varasemad konverentsid on olnud alati rahvarohked ning tagasiside positiivne olnud. Tänavune konverents toimub Põlva Gümnaasiumis, mis on teadupärast Eesti esimene liginullenergia-koolihoone Eestis ja seetõttu sellise ürituse korraldamiseks ideaalne koht," sõnas Põlvamaa Arenduskeskuse juhataja Hegri Narusk, kes on ka üks konverentsi peakorraldajatest.

"Lisaks suurematele teemadele nagu energiajulgeolek ja taastuvenergia anname sõna kohaliku tasandi energiasäästmise praktikutele - kuulda saab energia kokkuhoiu võimalustest korteriühistu näitel ning Võru linna tänavavalgustuse renoveerimise kogemusest," kommenteeris Narusk ürituse sisu.

Esinejatest astuvad teiste seas üles veel Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist ning TTÜ teadur ja Roofit Solar Energy OÜ juhatuse liige Andri Jagomägi. Lisaks saavad kõik osalejad Põlva Gümnaasiumi hoonega lähemalt tutvuda.

Konverentsil osalemiseks tuleb registreeruda veebivormi kaudu. Registreerimise tähtaeg on 23. oktoober kell 12. Osalema on oodatud kõik energeetikavaldkonnast huvi tundvad inimesed üle Eesti.

Varasemad Põlvamaa energeetikakonverentsid on toimunud aastatel 2007, 2010, 2012 ja 2015. Konverentsi korraldavad Põlvamaa Arenduskeskus ning Põlva Maavalitsus koostöös Europe Direct Põlvamaa teabekeskusega.


Lisainfo:
Hegri Narusk
Juhataja
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8958 / 512 9072
E-post: hegri.narusk@polvamaa.ee