« Tagasi

Mammaste RATTAKROSS 2018

Kolmapäeva, 12.septembri õhtupoolik oli liikumisharrastajatele võimalusterohke. Koostöös spordiklubiga SERVITI, Põlva Terviseklubi ja spordiliiduga toimis-sujus liikumisõhtu tõrgeteta.  Peakorraldaja  ilmataat soovis samuti, et osalejail hea ja turvaline oleks ning üksikuid rõõmupisaraid kordaläinud õhtust said tunda vaid põhirajal osalenute autasustatavad ning neile kaasaelajad.

Peatähelepanu koondus rattasõidule. Toimus Mammaste RATTAKROSS 2018, seekord Põlvamaa SUVEMÄNGUDE raames, mis tõi Mammaste radadele nii omad kui lähinaabuskonna rattasõiduhuvilised. Põlva valla liikumiskolmapäevakute raames oli võimalik kaasa teha ühine 10km rattaretk Mammaste-Himmaste-Taevaskoja-Himmaste-Mammaste.
Mammastes olnud liikumispäevakute KP-d sai läbida tradistsiooniliselt  kella 18 – 19.30. Seda tehti aktiivselt,  109 liikumishuvilisel oli võimalus kaasa elada 71-le rattavõistlusel osalejale.

Rattakrossi  noorimatel aega ei võetud, paremust ei selgitatud.  1km ringile  startis neid 26. Supertublid olid ja tunnustuse  pälvisid kõik lõpetanud! T12 ja P12 vanuseklasside 1km ringi kiiremad olid võrukad, võitjad vastavalt Maria Jürisaar ja Matthias Mõttus.

Järgmises stardis osalejate rattasõiduring  oli  6,66 km pikkune. T14 klassis võidutses SK Serviti esindaja Anete Pavlov,  P14 klassis taas Matthias Mõttus, kes koheselt peale 1km ringi läbimist  startis endast aasta vanematega tõsisemal võistlustrassil.

T16 vanuseklassi võitis Evelin Arulepp, T18 vanuseklassi Karoli Villako (mõlemad SK Serviti esindajad).  6,66km pikkuse raja läbisid ka N40 vanuseklassis startijad, esikoha pälvis
Maila Rehi (AjaT Spordiklubi).

13,3km võistlusraja parimad: P16 – Kaarel Tilk (SK Serviti); N – Mari-Liis Mõttus (Võru).

20km võistlustrassi läbisid nii meeste kui M40 vanuseklassides osalejad. Rajale spurtis korraga 22 meest. Ülitihe konkurents toimus nii vanuseklasside siseselt kui vahuseklasside vahel. Kes ei usu, lugegu protokolli ja võrrelgu aegasid!
M40 klassis võidutses Tarmo Mõttus (Võru), järgnesid Kaimar Kallari (Astro Baltics) ja Rainer Pungar (Põlva CYCLON).
Meeste esikolmik: Toomas Leppik (Astro Baltics), Priit Tuisk (Tartu), Armin Pilv (Haanja Rattaklubi).

Mammaste RATTAKROSS oli ühtlasi sarja Mammaste TRIO (suusatamine, rattakross, jooks) II osavõistlus. III ehk viimane osavõistlus koos Mammaste suusarajajooksu ja Põlva maakonna murdmaajooksu meistrivõistlustega täiskasvanutele saab toimuma reedel, 28.septembril.

Jälgige reklaami! Oodatud on kõik!

Fotol (SK Serviti arhiivist) meeste võistlusklassi esikolmik.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel. 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com