« Tagasi

Põlva Serviti alustas Eurosarja viigiga

Laupäeva, 1.septembri õhtul alustati käsipalli Euroopa karikasarjadega. Eesti meister Põlva Serviti mängis EHF Cupi avaringis koduses Mesikäpa hallis 26:26 (15:10) viiki Šveitsi klubiga BSV Bern. Korduskohtumine toimub nädala pärast vastaste värskelt avatud Mobiliar Arenal Gümlingenis.

Külalised alustasid Põlvas paremini ja said 4:1 eduseisu. Serviti peatreener vahetas kehvalt toiminud 6-0 kaitseformatsiooni Mario Karuse platsiletoomisega 5-1 peale ning see aitas võõrustajad 4:4 viigini. Peagi libiseti ettegi ja poolaja viimastel sekunditel saatis väravavaht Eston Varusk palli tühja väravasse seisuks 15:10.

Bern tuli vaheajapausilt platsile oluliselt aktiivsemalt ning hakkas kaotusseisu vähendama. Kuidagi ei saanud põlvalased hakkama Tobias Baumgartneri ja kogenud portugaallase Pedro Spinolaga, kes pommitasid kaugelt täpsete visetega. Oma rünnakul oli Serviti suurtes raskustes realiseerimisega, ka karistusvisetel eksiti suisa kolm korda.

Mängu viimane veerandtund möödu tasavägises heitluses ja sellele vastavalt olid lõpuvile kõlades tablool viiginumbrid 26:26. Henri Sillaste viskas Serviti kasuks kuus, Ivan Telepnev neli, Kristjan Muuga, Hendrik Varul ja Raiko Rudissaar kolm, Varusk ja Roman Aizatullov kaks väravat ning Karuse, Henri Hiiend ja Sergei Ljubtšenko lisasid ühe. Vastastel jäi nii Baumgartneri kui Spinola arvele seitse tabamust.

"Esimene poolaeg oli meil hea ja vastasel mitte nii hea, pigem oli vastane keskpärane. Meil õnnestus kaitse vahetus, Eston oli väravas väga hea ja hoidis meid hästi mängus " kiitis peatreener Kalmer Musting meeskonna esimest poolaega.

Serviti pakkus saali kogunenud toetajatele esimesel poolajal ilusaid hetki. Ei ole just tavapärane, et väravavaht Eston Varusk viskab samapalju väravaid kui Roman Aizatullov, kuid ometi see nii laupäevasel kohtumisel läks.

Kuid mängu teist poolaega ei saa esimesega võrrelda. Musting jätkas: " Teisel poolajal jättis meeskonnal realiseerimine kõvasti soovida. Me ei suutnud realiseerida kolme 7-meetri karistusviset. Mängu lõpp oli punkt punktis kinni ja seega läks lõpp üle kivide ja kändude. Eks me suuresti tänu Varuskile viigimängus püsisime. Uue mängu jaoks oli esimese kohtumise tulemus pigem kehvapoolne. Kuid pall on ümmargune ja võimalused on siiski olemas. Seega on korduskohtumises kõik on võimalik.  Püüame Šveitsis paremini mängida!"

Fotol (autor Helin Potter) Eston Varusk, kes Serviti väravas panustas mängu nii väravate kui tõrjetega.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi