Põlvamaal avatakse kaheks päevaks rahvusvaheline grupinäitus "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel"

Eeloleval nädalavahetusel, 21. ja 22. juuliks avatakse Piirimäe talus Viisli külas Põlvamaal rahvusvaheline grupinäitus "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel". Projekt on osa EV100 kunstiprogrammist.

MoKSi (Mooste KülalisStuudio) projekt "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel" hõlmab 4-kuulist residentuuriprogrammi, kus osales 15 erinevate meediumitega töötavat kunstnikku Eestist, Soomest, Lätist, Lõuna-Koreast ja Inglismaalt. 21. ja 22. juulil on Piirimäe talus Viisli külas Põlvamaal avatud projektis osalevate kunstnike näitus, mida kureerivad kunstnikud Evelyn ja John Grzinich. Näitusele järgneb osalevate kunstnike sümpoosion.

Näitusepäevade programmis on ringkäik näitusel ning Edgars Rubenise heliperformance, Piirimäe talu osaleb ka Avatud Talude Päeval 22. juulil.

"Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel" uurib metsikust kui metafoori ja tegelikkust. Lähtepunktiks on inimese ja looduse vaheliste vastastikmõjude tulemusel tekkinud ja tekkivad ökosüsteemid, nii on projekti valitud kunstnikud, kes tegelevad oma loomingus looduskeskkonna ja inimtegevuse arengutega.

Näitusel ja sümpoosionil osalevad kunstnikud Ieva Bertašiūtė-Grosbaha, Māris Grosbahs, Evelyn Grzinich, John Grzinich, Saara- Maria Kariranta, Elo Liiv, Marit Mihklepp, Edgars Rubenis, Uku Sepsivart, Jarmo Ilmari Somppi, Christopher Thomson, Silja Truus, Hanna Kaisa Vainio, Jeon Wongil, Choi Yemoon.

Projekt kuulub Riigikantselei EV100 kunstiprogrammi, projekti toetavad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

Foto (J. Gzinich): Uku Sepsivart teeb koostööd Mesiveski mesiniku Siim Õunapi ja tema mesilastega

LINGID
www.moks.ee
www.ev100.ee/et/ev100-kunstiprogramm
www.maajaam.ee/wildbits
www.avatudtalud.ee

LISAINFO
https://moks.ee/events/metsik-exhibition
Evelyn Grzinich 513 8599, moks@moks.ee