« Tagasi

Astrid Wremanni näitus Põlva keskraamatukogus

5. juunil avati Põlva Keskraamatukogu lugemissaalis Astrid Wremanni akrüülmaalide näitus "Mets", mis jääb avatuks 10. augustini.

Astrid Wremann (22) on pärit Põlvast ja lõpetanud Põlva Keskkooli. Ta on käinud Põlva Kunstikoolis ja läbinud Tartu Rahvaülikoolis maalikursuse Robert Suvi juhendamisel. Praegu õpib Astrid Tartu Ülikoolis klassi-, kunsti- ja käsitööõpetajaks.

Näitus on inspireeritud Eesti loodusest ja müstilistest lugudest. Metsaga on seotud eestlaste muistendid ja rahvajutud, milles leidub õpetusi, hoiatusi ja kummalisi tegelasi (keda kohtab ka maalidel). Mets on koht, kuhu inimesed on ajaloo vältel varjunud, läinud hingerahu otsima ja toitu koguma. Iga inimese jaoks seostub metsaga midagi omanäolist. "Mida tähendab mets Sinu jaoks?" küsib noor kunstnik. Maalide loomisel on ta akrüülvärvidele lisaks kasutanud ka spreivärve.

Astrid Wremanni näitus "Mets" kuulub üle-eestilisse noorteprogrammi "Kunst raamatukokku", mille raames eksponeerivad noored kunstnikud 2018. aastal oma töid raamatukogudes.


Lisainfo:
Külli Ots
pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4823
E-post: kylli@raamat.polva.ee