« Tagasi

Maakonna koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlused

Kahel päeval, neljapäeval, 24.mail ja reedel, 25.mail kihas Tilsi staadion noortest kergejõustikuhuvilistest. Maakonna koolide tüdrukute ja poiste meistrid kergejõustikus selgitati kuues vanuseklassis 8 spordialal.

Kevadilma suvist kuumust  said tunda mõlemal päeval osalenud. Esimesel päeval võistlesid vanemad võistlusklassid - J-, A-, B- ja C-vanuseklasside tüdrukud-poisid. 113 noort maakonna 9st koolist  tegid võistlussooritused tublit.

Nooremaid, D ja E-vanuseklasside tüdrukuid-poise oli teisel päeval võistlustules 99 maakonna 6-st koolist. Võistluspäeva alguses peetud 8-liikmeliste koolivõistkondade pendelteatejooksu võitis Põlva Kooli esindus Tilsi Põhikooli ja Räpina Ühisgümnaasiumi ees.

Paralleelselt üksikalade arvestusega peeti nooremate vanuseklasside tüdrukutele ja poistele ka arvestust 4-võistluses (60m jooks, kaugushüpe, pallivise, 600m jooks).

Parimad:
TE-vanuseklass (9 osalejat):
1. Hannah Podekrat, Vastse-Kuuste Kool  
2. Karoliine Mustimets, Põlva Kool   
3. Laura Lepistu, Põlva Kool    

TD-vanuseklass (25 osalejat):
1. Eliisa Villako, Põlva Kool
2. Roosa-Angelika Kübard, Tilsi Põhikool
3. Mirtel Must, Räpina ÜG

PE-vanuseklass (17 osalejat):
1. Hendrik Tuul, Põlva Kool
2. Virmo Vigel, Põlva Kool
3. Rain Tigas, Tilsi Põhikool

PD-vanuseklass (34 osalejat):
1. Egert Land, Põlva Kool
2. Marvin Poltan, Räpina ÜG
3. Pätrick Kahar, Tilsi Põhikool

Märkima peab noorte südikust ja võitlusvaimu. Mitmevõistluses tagab hea tulemuse tubli esinemine kõikidel aladel ja võistluskogemus. Heaks näiteks on nii tüdrukute kui poiste D-vanuseklassi võistlejad. Nii Elisa Villako kui Egert Land on tulnud kolme parima hulka oma vanuseklassi mitmevõistluses juba eelmistel aastatel. Sellel aastal saavutas Eliisa kolm alavõitu, ühel oli viies. Egert võitis kaks üksikala, lisaks veel kolmas ja viies koht.

Kõik tulemused - vt Sport – Protokollid

Maakonna tasandil oleme koolispordis oma planeeritud ettevõtmised kõik sooritanud. Tänu- ja kiidusõnad kõikidele kaasalöönutele! Tänusõnad õpetajatele, kelledega koostöös meie süsteem toimis!

Vabariiklikul tasemel on võistlustules veel TV10 olümpiastarti noored kergejõustiklased. Edu nendele!

Käed rüpes edasi ei istuta! Noored jätkavad suvel koolis õpitu-omandatu iseseisvat harrastamist-harjutamist. Õpetajatel seisab ees uue õppeaasta planeerimine. Ette rutates võib öelda, et tegusalt. Üleeuroopaline Spordinädal 2018, mis toimub 23.-30.septembrini, käivitab uue õppeaasta koolispordis Põlvamaal.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com