« Tagasi

Värska Originaal 2018 kiirmales

Laupäeval, 12.mail toimus Põlva Kultuurikeskuses järjekordne maleturniir AS Värska Vesi auhindadele. Osalejaid oli tulnud Lätist, Narvast, Tallinnast ja mujalt üle Eesti, kokku 54 maletajat. Osalesid ka neli suurmeistrit Eestist: Jaan Ehlvest, Meelis Kanep, Aleksander Volodin ja Igor Svõrjov ning noor malesuurmeister Nikita Meškovs Lätist.

Seekordse turniiri otsustavad sündmused toimusid juba 4- 6 voorus, kus loosi tahtel kohtusid eeldatavad liidrid omavahel. Neljanda vooru keskses kohtumises viigistas Nikita Meškovs Meelis Kanepiga ning viiendas voorus Jaan Ehlvestiga. Kuna rohkem Läti suurmeister punkte ei loovutanud, siis saavutaski ta kokkuvõttes 7 punktiga esikoha Jaan Ehlvesti ees, kes sai samuti 7 punkti ühtki partiid kaotamata. Paremuse määras koefitsientide süsteem. Kolmanda koha pälvis 6 punktiga (neli võitu ja 4 viiki) varasematel aastatel kolm korda Põlva kiirturniiri võitnud suurmeister Meelis Kanep Võru Maleklubist. Neljandaks jäi samuti 6 punktiga suurmeister Igor Svõrjov ja viiendaks, ühtlasi viimaseks auhinnasaajaks jäi 6 punktiga Pavel Vorobjov Tartust. Meie neljas suurmeister kaotas olulise partii 7 voorus Jaan Ehlvestile, ei suutnud enan viimaseks vooruks keskenduda ja kaotas ka viimase partii Roman Ježovile. Kokkuvõttes 8.koht 5 punktiga.

Turniir oli vastavalt juhendile ühtlasi ka Põlvamaa lahtisteks meistrivõistlusteks, siis selgusid ka maakonna kiirmale paremad. Põlvamaa kiirmale meistriks tuli seekord Meelis Kuldkepp Kanepist, kogudes 4,5 punkti. Meie senine esimaletaja Arvo Reiman jäi 4 punktiga teiseks ja vanameister Elon Varik kolmandaks. 4 punktiga jäi neljandaks Heikki Ots. Endel Siidirätsep ja Peep Narusberg jäid 3 punktiga vastavalt viiendaks ja kuuendaks.

Eriauhinnad olid välja pandud parimale naisele, selle sai lätlane Margareth Olde, parim seenior (tartlane Kalle Peebo), parim poiss (Georg Pedoson), parim tüdruk (Sofia Blokhin) ning parim reitinguga kuni 1900 (Tartu koolipoiss Albert Pedmanson). Kõik auhinnasaajad said lisaks põhiauhindadele ka AS Värska Vesi poolt.

Põlva vallavalitsuse poolt oli eriauhinnad turniiri noorimale, vanimale ja kaugemalt tulnud osalejale. Need auhinnad said vastavalt 8. aastane Tigran Martirosjan , 85.aastane Aalo Põvvat (Tartu) ja Aleksander Volodin.

Sama turniiri raames korraldati Põlvamaa noorte lahtised meistrivõistlused, kus selgitati Põlvamaa kiirmale meistreid vanuseklassides 8-14 aastat. Ringsüsteemis korraldatud turniirist võttis osa kokku 34 malehuvilist noort nii Põlvamaalt kui ka naabermaakondadest. Seega osales kahel erineval, kuid samaaegselt Põlva Kultuurikeskuses toimunud turniiril kokku 88 maletajat, mis on Põlvamaal toimunud maleturniiride absoluutne osalejate rekord.

Noorteturniiri tulemused:
U-8 (9 osalejat) võitis Aron Sild, Põlvamaa paremad Magnus Pala ja Kirke Jaakmees;
U-10 (18 osalejat) võitis Leonard Kristjan Bolšakov, Põlvamaa paremad Enriko Lutsar ja Kristiin Piirsalu;
U-12 ja U-14 (7 osalejat) võitis ja ühtlasi ka U14 Põlvamaa parim Artur Johannes Prangel,
U-12 Põlvamaa paremad Karl Markus Vool ja Kelli Pala.

Tänu turniiri toetajatele  - OÜ Raldon, Põlva Vallavalitsus, Põlva Maakonna Spordiliit. Kõige suurem tänu peasponsorile AS Värska Vesi ja tema spordimeelsele malehuvilisest tegevjuhile Urmas Jõgevale! Loodame, et selle esindusliku maleturniiri korraldamise  tava jätkub ka lähiaastatel!


Tulemused – vt Sport – Protokollid


Lisainfo:
Heikki Ots
Põlva Male-Kabeklubi president
Tel: 5054308
E-post: heikki55@hotmail.com