« Tagasi

Projekt NordPlus Junior Vastse-Kuuste Koolis

15.-20. aprillil võõrustab Vastse-Kuuste Kool Nordplus Junior projekti "Feel better- learn better" raames külalisi Soome, Rootsi, Läti ja Leedu koolidest.

Projekti eesmärk on edendada tervislikke eluviise ja sportlikkust, kaasates selleks nii traditsioonilisi mänge kui moodsaid nutilahendusi. Samuti õpitakse tundma Põhjamaade ja Balti riikide kultuure ja koolielu. Varasemad projektikohtumised on toimunud Rootsis Motalas ning Soomes Tamperes.

Vastse-Kuustesse tuleb 23 välisriikide õpilast, kes peatuvad meie õpilaste juures ning 8 õpetajat.

Esmaspäeval osalevad külalised koolitundides, saavad kiirkursuse eesti keelest, joonistavad nutiseadet kasutades Vastse-Kuuste Kooli logol oleva orava ning võtavad osa kunsti, tervisliku toitumise ning teaduse töötubadest.

Teisipäev algab aruteludega teismeliste tervist kahjustavate mõjude üle, mängitakse rollimänge ning püütakse leida lahendusi, kuidas probleeme ennetada. Seejärel on programmis teaduskeskuse AHAA külastus ning Tartu linnaga tutvumine.

Kolmapäev on pühendatud ohutusele. Punase Risti ning Kaitseliidu Põlva maleva juhendamisel tehakse läbi praktilisi harjutusi. Päev lõpeb fotojahiga Vastse-Kuuste ümbruses, kus lavastatakse erinevaid olukordi ning jäädvustatakse need pildile.

Neljapäeval võisteldakse erinevatel spordialadel alates Xbox-tantsimisest ning lõpetades köieveoga. Õhtul toimub Vastse-Kuuste kultuurimajas pidulik vastuvõtt külalistele ning võõrustavatele perekondadele. Kõik projektis osalevad koolid astuvad üles väikese etteastega.

Reedel tehakse kokkuvõtted projektitegevustest ning külalised osalevad Vastse-Kuuste Kooli sünnipäevale pühendatud kontserdil.
 

Foto (Indrek Illus): Fria InterMiliaskolani õpilased Rootsist tutvustavad oma kooli


Allikas: Vastse-Kuuste Kool