« Tagasi

Naiste käsipalliliigas selgus teine finalist

AMV House/Põlva Spordikool pidas pühapäeval, 11.märtsil Eesti naiste käsipalli meistrivõistluste põhiturniiri viimase kodumängu ning pidi pingelise võitluse järel tunnistama Reval-Sport/Mella paremust  29:33 (12:16).

Kohtumise skoori avas põlvalannade poolt Rutt Kahre, kellele Mella poolelt vastas kahe järjestikuse tabamusega vasakukäeline Aleksandra Romanenko. Just peamiselt Romanenko vedamisel tegutsenud külalised avapoolajal enam edu käest ei andnudki ning poolajapausile mindi Mella 16:12 eduseisus. Põlva neiud võitlesid küll visalt, kuid ebaõnn ning kohati ka liigne kiirustamine ei lubanud vastasele päris järele jõuda.

Teisele pooltunnile tulid põlvalannad selgelt agressiivsema meelestatusega. Ründetegevuses lükati sisse järgmine käik ning kiired liikumised ja sihikindlad visked kasvatasid tublisti koduvõistkonna skoori. Kui teise poolaja keskel Põlva puurisuule naasnud Maarja Kongi revallannade viskeid noppima hakkas, sulas ka Mella eduseis ning vähemalt kolmeväravalist võitu vajanud AMV House/Põlva Spordikool suutis kohtumise äärmiselt põnevaks ajada.

Õigupoolest haarasid Põlva neiud korraks juba initsiatiivi sedavõrd, et kolmeväravaline võit tundus käega katsutav. Helena Anijalg viis kohtumise 52. minutil Põlva 27:26 juhtima, samas saadeti kaheks minutiks puhkama vastaste liider Romanenko. Maarja Kongi tõrje järel sai ühenaiselises ülekaalus tegutsenud AMV House võimaluse edu kahele tabamusele venitada, kui joonelt leiti suurepärase sööduga üles Janeli Patrail. Paraku tabas Patraili vise värava tagumist posti ning Mella poolt nõelas kohe teravalt Anastasija Bušina. Sellega põlvalannade jõud rauges ning Mella 5:1 lõpuspurt kirjutas kohtumise lõpuks tabloole külalisvõistkonna 33:29 võidunumbrid.

Põlvas olid Mella resultatiivseimad mängijad Aleksandra Romanenko 8 ning Kristina Zgurskaja ja Antonina Baljakina 6 tabamusega. Põlvale tõi Teele Utsal parimana 10 väravat, millele Selma Rein lisas 6 ning Janeli Patrail 5 tabamust.

Naiskondade põhiturniir jätkub 21. märtsil, kui Mella võõrustab Kristiine Spordis algusega kell 17.45 Padiset. Naiskondade esimese omavahelise kohtumise võitis Padise 28:22, seekord on kaalul põhiturniiri esikoht.

Tabeliseis: Reval-Sport/Padise 12 (7-st mängust), Reval-Sport/Mella 12 (7), AMV House/Põlva SK 6 (7), SK Tapa 4 (7), HC Tallinn 0 (6) punkti.

Fotol (erakogust, nr 11) Teele Utsal, põlvalannade resultatiivseim, rünnakul.

Allikas: Eesti Käsipalliliit