« Tagasi

Põlvamaa mälumängmeistriks tuli Põlva meeskond

Neljapäeva, 8.märtsi hilisõhtul selgusid Linte külakeskuses Põlva maakonna lahtiste mälumängu meistivõistluste võitjad.

Traditsiooniliselt koosnes võistlus kolmest voorust, millest arvesse läks kahe parema tulemus. Esimene mäng toimus 8.veebruaril Põlva Koolis, kus küsimuste koostajaks teenekas mälumängu entusiast ja korraldaja Koit Nook (Põlva) ning kaks järgmist etappi Lintes. Küsimuste koostajateks 22.veebruaril toimunud teises voorusTenno Sivadi (Kuke talu) ja viimasel otsustaval voorul Toomas Lokk (Meltsaare).  Võistluse korraldajateks Räpina Mälumängu Selts eesotsas Räpina mälumängu vaimsuse kandja ja eestkõneleja Mait Meensalu ning Põlva Maakonna Spordiliit.

Võistlustel osales 11  meeskonda: Meltsaare, Otepää, Rjabina, Faasid, Cremex (Tartu), Palupera, Valga TBMMK, Kuke talu, Põlva, Räpina Aianduskool ja Võru RK Strongman.

Esimese vooru võitis Kuke Talu ning teist kohta jagasid koguni kolm meeskonda – Otepää, Meltsaare ning Rjabina. Teise vooru võitis Põlva Kuke talu ees. Viimane mäng kujunes oodatult tasavägiseks, sest võimalus meistriks tulla oli vähemalt neljal meeskonnal. Viimases voorus läkski esikoht jagamisele ja seda Tartu taustaga Cremexi ja Põlva meeskondade vahel (punkte 57), vaid ühe punktiga jäi alla Kuke talu. Kokkuvõttes tähendas see aga, et meistritiitel läks teist korda ning seda vaid ühepunktilise eduga (kohapunkte 59/58) Põlva meeskonnale kooseisus Koit Nook, Ago Pääso, Andres Kund ja Indrek Sarapuu. Teiseks tuli Kuke talu koosseisus Mart Kiisk, Rein Hiob, Tõnis Mark ja Urmas Kalla ning kolmandaks Rjabina võistkond koosseisus Mari Kala, Jaan Lomp,  Tiit Purika, Omar Kaljuvee, Riho Zupsman, noormängija Joonas Soovares.

Koit Noogi sõnul on see lahtiste mälumängumeistrivõistluste ajaloo jooksul alles kolmas kord, kui kogu esikolmiku moodustasid Põlvamaad esindavad meeskonnad.

Fotol (erakogust)  esikoha saavutanud meeskond.

Lisainfo:
Indrek Sarapuu
Mälumänguhuviline