« Tagasi

Põlva Coop Kehrale vastu ei saanud

Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliiga põhiturniiri esinelikus lõpetanud meeskondade vahegrupis võõrustas eile, 1.märtsil Põlva Coop Kehrat, kellega tänavu võitude-kaotuste suhe oli seni 2:2.

Külalised said Mesikäpa Hallis stardipakkudelt paremini liikuma ning rebisid vahe kiirelt neljale väravale. Noored põlvalased vähendasid vahet mitmel puhul kahele, kuid poolajavile kõlades olid seis Kehra kasuks 14:10.

Teisel pooltunnil ei suutnud põlvakad kuidagi vahet väiksemaks saada, aga kui Kehra oli 20:14 ees, siis toimis võõrustajate peatreeneri Kalmer Mustingu minutiline mõttepaus ja Coop viskas kolm väravat järjest. Oli Kaupo Liiva kord aeg maha võtta ning Kehra puhul töötas see veelgi paremini – 5:0 vahespurt viis 11-kordse Eesti meistri juba püüdmatusse kaugusse.

"Meid ei jagunud teiseks poolajaks. Kehra ajas mängutempo üles ja me ei suutnud sellega kaasa minna. Meie põhimehed väsisid ja vahetusmehi päris samal tasemel meil veel pole. Kuigi Raivo Rudissaar tegi väravas head tööd ja kaitse oli ka enam vähem, siis rünnakul jäime Kehrale alla, " andis mängust ülevaate Alfred Timmo.

Kuigi noored jõudsid meistriliiga vaheturniiril tugevamasse vahegruppi juba oma esimesel hooajal meistriliigas, siis tuleb meeles pidada, et meeskond koosneb peamiselt A- ja B- vanuseklassis võistlevatest noormeestest, kes südikalt võitlevad meeste meistriliigas. Põlva noored said tugeva mängu ja saadud kogemus tuleb edaspidi kindlasti kasuks.

Kehra võidunumbrid Põlvas olid lõpuks 29:21. Nikita Jermaševitš viskas võitjatele kuus ning David Mamporia, Martin Nerut ja Dmõtro Jankovski viis väravat. Põlvalaste poolel jäi Priit Jõksi arvele viis, Tõnis Kasele ja Mathias Rebasele neli tabamust.

Tuletame meelde, kuidas meeste käsipalli meistriliigas paremus selgub. Esiti mängisid kaheksa meeskonda  omavahel kaks korda turniirisüsteemis läbi, kohtudes üks kord kodus ja üks kord võõrsil. Nüüd oleme jõudnud etappi, mil neli paremat meeskonda jätkavad A vaheturniiril ja neli viimast meeskonda mängivad B vaheturniiril, kus mõlemal vaheturniiril mängitakse kaks korda omavahel turniirisüsteemis läbi, kohtudes üks kord kodus ja teine kord võõrsil. Seega vaheturniiri esimene ring sai läbi, algamas teine ring.
Edasi -  veerandfinaalis kohtuvad vaheturniiri 3 ja vaheturniiri 6; vaheturniiri 4 ja vaheturniiri 5, kes mängivad kahe võiduni.  Poolfinaalis kohtuvad vaheturniiri 1 ja veerandfinaal 2 võitja ning vaheturniir 2 ja veerandfinaal 1 võitja, kes mängivad kolme võiduni.  Pronksimängudes kohtuvad poolfinaalide kaotajad, kes mängivad kahe võiduni.  Finaalmängus kohtuvad poolfinaalide võitjad, kes mängivad kolme võiduni.