« Tagasi

Maanteemuuseumi kirjastatud raamat tunnistati üheks ilusamaks

9. veebruaril kuulutati Eesti rahvusraamatukogus välja 2017. aasta kõige kaunimad raamatud. 25 kaunima hulka valiti ka Eesti Maanteemuuseumi kirjastatud album "Ajarännak Eesti- ja Liivimaal", mille autoriks on teedeajaloolane Mairo Rääsk ja kujundaja Evelin Urm (HurmArt), trükikoda Rebellis.

Raamatus on avaldatud 19. sajandi keskel baltisaksa kunstniku Wilhelm Siegfried Stavenhageni loodud detailitäpsed graafilised lehed Eesti- ja Liivimaast koos asjakohaste kommentaaridega kommunikatsiooniajaloost.

Žürii kiitis raamatu sisu ja kujunduse ühtsust ning autorite head koostööd: "See on moodne mõisaraamat, milles on kõik hästi väljapeetud - sümpaatne paber, perfektne graafika ja kujundaja suur pühendumus ning hea koostöö trükikojaga on andnud suurepärase tulemuse".

"Lähed vanadesse mõisagravüüridesse sisse nagu möödunud aegadesse ja sul on aega raamatuga koos olla," iseloomustas muuseumi välja antud raamatut ERRle žürii esimees Heino Prunsvelt.

Tänavu möödub 60 aastat päevast, mil Eestis valiti esimest korda kauneimaid raamatuid. Konkursile esitati kokku 150 raamatut, lasteraamatute konkursile lisaks 40 raamatut.

Konkurssi korraldavad Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Rahvusraamatukogu ning Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Raamat "Ajarännak Eesti- ja Liivimaal" on müügis Apollo raamatupoodides ja Eesti Maanteemuuseumis.
 

Lisainfo:
Signe Lillipuu
Eesti Maanteemuuseum
Tel: 5342 4652
E-post: signe.lillipuu@mnt.ee